26.11.2001 | 10:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová technika od firmy John Deere.

V pátek dne 12. 10. 2001 se konala na výstavišti v Praze Letňanech předváděcí akce firmy STROM Praha, dovozce zemědělské techniky značky John Deere do ČR. Akce se zúčastnili především obchodní partneři firmy STROM, ale také zástupci vysokých škol, tisku a ostatní zemědělské veřejnosti.

Firma John Deere jako největší světový výrobce zemědělské techniky přichystala pro sezónu 2001 přes 60 nových strojů. Ty nejdůležitější novinky pro českou zemědělskou praxi byly předvedeny právě na této na české poměry jistě velkolepě pojaté akci.

Malá Sevilla

Nejprve ke všem shromážděným promluvil ředitel firmy pan Ing. Kamil Bednář. Krátce se zmínil o záměrech firmy STROM do dalších let a především o nových strojích a technologiích, které budou prostřednictvím firmy STROM nabízeny na českém trhu a neopomenul poděkovat všem obchodním partnerům. Poté všechny účastníky pozdravili zahraniční zástupci firmy John Deere.
Dále následovalo promítání novinek na velkoplošné televizi se simultánním překladem. Promítání bylo zorganizováno tak, že zároveň s ním byla předvedena i promítaná technika, která přijela před velkoplošnou obrazovku ze zadní části haly. Podrobnější technický popis novinek následoval v zápětí. Předváděné stroje po dvojicích znovu přijely ze zadní části haly a tentokrát se jejich technického popisu ujali pánové Ing. Jiří Sopoušek a Ing. Weishaupt. Celé předvádění bylo vtipně zorganizováno a mělo spád.

Plejáda novinek

I u firmy John Deere se projevuje příklon designérů k oblým tvarům a plechové kryty jsou nahrazovány plastovými. Zajímavý byl například předvedený pásový traktor řady John Deere 8020T na gumových pásech. Mimo něj byly vystaveny traktory všech nových výkonových řad, tedy John Deere 8020, 6020 i 5010, dále sklízecí mlátičky John Deere řad 9540 až 9680 WTS a řady CWS. Předvedeny byly také postřikovače John Deere řady 800 a 500, manipulátor John Deere, rotační žací stroje čelně a vzadu nesené, lis na válcovité balíky atd. Novinek z hlediska technického bylo mnoho a podrobněji vás s nimi seznamujeme v jiných článcích.
Firma STROM pamatuje také na servis zemědělské techniky. Toho se budou patrně týkat největší změny a rozvoj v oblasti informačních technologií. Již panem ředitelem Bednářem bylo naznačeno, že je věcí nejbližší budoucnosti, kdy informace o provozovaných strojích budou napojeny pomocí bezdrátového přenosu signálu přímo do servisního centra firmy. Tuto informaci dále rozvinul pan Ing. Spretka. Ten zdůraznil důležitost prvence závad a včasného servisu pro optimální využití strojů firmy John Deere. Zazněly zde zajímavé informace, např. o ročním využití strojů v podmínkách českého zemědělství. Jestliže počet motohodin za jeden rok je v sousedním SRN u traktorů asi 200 až 400, v USA asi 800, tak v našich podmínkách 1400 motohodin není výjimkou. Takové roční využití pochopitelně klade velký důraz na servis.
Další příklad, který uvedl, byla výměna olejů. Pan Ing. Spretka srovnával výměnu olejů u osobních automobilů a u traktorů. Zdůraznil, že u osobních automobilů, jejichž pořizovací hodnota bývá většinou kolem 400 tis. korun, se všechny úkony související s výměnou olejů svěřují zpravidla autorizovaným servisům a nikdo nad tím moc neuvažuje. U traktorů, jejichž pořizovací hodnota je dnes běžně 3 mil. Kč i více, naproti tomu stále vítězí snaha po rádoby úsporách za oleje a jejich výměny. Zdůraznil dále, že přitom v porovnání se spotřebou paliva se při provozu traktoru jedná o poměrně zanedbatelnou položku.
Jak již bývá u firmy STROM tradicí, pro všechny účastníky akce bylo zajištěno také pohoštění. A tak můžeme říci, že se jednalo o jistě příjemně a užitečně strávené
páteční dopoledne.
František Kumhála

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down