28.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová továrna v Lucembursku

Skupina Joskin, jejíž historické a ekonomické srdce se nachází v Soumagne, 20 km od Lutychu v Belgii, vyrábí zemědělské stroje, které pravidelně distribuuje ve více než 60 zemích na pěti kontinentech. Specializuje se na návěsy pro přepravu zemědělských komodit a rozmetadla pro aplikaci organických hnojiv, pro které je světovým lídrem. Skupina má továrny v Belgii, Francii, Polsku a brzy přibyde... zbrusu nová jednotka o rozloze přibližně 15 000 m² na pozemku o rozloze 6 ha v Sanem/Esch-sur-Alzette v Lucemburském velkovévodství.

Victor Joskin, generální ředitel a zakladatel skupiny před 55 lety, odpovídá na některé otázky týkající se tohoto investičního projektu.

Proč výstavba této nové továrny?
Je cílem vyrovnat se s nárůstem poptávky?

Současnou hlavní výzvou společnosti Joskin je výrobní kapacita: skupina musí být schopna vyrábět více. Cílem je nejen být schopen dodat více stávajících modelů, ale také vytvořit prostor pro nová zařízení ve vývoji, abychom mohli obsluhovat stále rostoucí počet zákazníků v přibližně 60 zemích, které pravidelně dodáváme do celého světa. Tento cíl vyžaduje zvětšení výrobního prostoru a přehodnocení výrobního toku. Náš tovární projekt na jihu Lucemburského velkovévodství je prvním z řady podobných projektů. To by mělo vést skupinu Joskin k tomu, aby měla specializované výrobní a/nebo montážní jednotky schopné maximalizovat produktivitu zaměřením se na modely se standardizovanou strukturou.

Jak si vysvětlujete volbu Lucemburska pro výstavbu nové továrny?

Prolomme myšlenku daňových úniků. Sazba daně z příjmu právnických osob je ve velkovévodství poněkud vyšší a potenciální daňová imunita v prvních letech není v dosahu projektu, jako je ten, který je připraven k předložení. Pro skupinu Joskin je nejdůležitější vyrábět stroje tak, aby uspokojila svou stále rostoucí celosvětovou zákaznickou základnu.

U takových projektů je nutné zajistit dostupnost dostatečně velkého pozemku, vhodné blízké prostředí, vhodnou pracovní sílu a příznivé přívětivé klima, to vše co nejblíže logistické síti společnosti, tj. jejím dopravním tokům a trhům, na které produkt cílí. Po dlouhém výzkumu jsme nakonec vybrali bývalé místo  parní a plynové elektrárny Twinerg. Nachází se v bývalém ocelářském regionu na hranicích obcí Sanem a Esch-sur-Alzette. Toto místo splňuje všechna kritéria nezbytná pro životaschopnost projektu. V Evropě jsme zatím nenašli další.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down