29.07.2023 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová ucelená modelová řada Steyr Absolut CVT

Před několika měsíci rakouský Steyr představil novou vlajkovou loď série traktorů Absolut CVT. Nový traktor zároveň přišel s několika novými funkcemi. A nyní došlo k nejvýraznější události u této řady od jejího uvedení na trh – modernizovány jsou všechny její modely.

Nové traktory modelové řady Steyr Absolut CVT přinášejí mnoho technologií, osvědčených na větších modelech Steyr. K dispozici je pět nových modelů Absolut CVT, od 6200 až po nejvýkonnější 6280, přičemž poslední tři čísla představují maximální výkon bez navýšení. Zdrojem výkonu jsou šestiválcové motory FPT NEF Stage V. Tyto moderní pohonné jednotky produkují až o 11 % vyšší výkon, s maximálním točivým momentem 1250 Nm při 1 500 ot/min u největšího modelu. Větší a silnější nápravy zvětšují celkovou dovolenou hmotnost až na 15 000 kg a tím je i větší užitečné zatížení. Nejvíce změn u nových traktorů se událo v nové kabině, která je vnitřně o 8 % větší a poskytuje obsluze více prostoru pro pohyb a více úložných prostorů.

Každý řidič ocení nízkou hlučnost v interiéru kabiny pouhých 66 dB(A). Interiér se vyznačuje vysoce kvalitními materiály, terminálem v A sloupku se snadno čitelnými číslicemi a symboly a velkým chladicím boxem, integrovaným pod sedadlem spolujezdce. S plochou prosklení zvětšenou o 11 % je ještě lepší výhled, větší bezpečnost a snadnější práce s traktorem. Jízdu zpříjemní nový systém odpružení S-Comfort, který koordinuje tlumení přední nápravy, kabiny a zadního závěsu pro minimalizaci přenosu nárazů na obsluhu. To je doplněno vysoce kvalitním sedadlem s bočním odpružením, chlazením a vyhříváním a horním otočným opěradlem.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down