01.06.2022 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová varianta mikrogranulátu pro přesné secí stroje

Společnost Väderstad, jedna z předních světových firem v oblasti zpracování půdy, setí a přesného setí, nyní přináší na trh novou variantu mikrogranulátu pro secí stroj Tempo L 12-24. Nový BioDrill 500 je vybaven centrální pneumatickou distribucí pro přesnou aplikaci startovacích hnojiv, granulí proti slimákům nebo pesticidů.

BioDrill 500 byl předveden zemědělcům a prodejcům během probíhajícího turné Väderstad Tour. Název je odvozen od velkokapacitního 500 litrového zásobníku, který je umístěn uprostřed na oji. Výkonný hydraulický ventilátor na přední straně BioDrillu 500 dopravuje mikrogranule ze zásobníku k rozdělovacím hlavám v zadní části stroje Tempo L. Známý elektrický dávkovací systém Fenix III disponuje výkonem dávkování 2–50 kg/ha při rychlosti 7,5–15 km/h. Umožňuje také sekční řízení ISOBUS se dvěma sekcemi.

“Na každé straně secího stroje Tempo L je jedna rozdělovací hlava, která rozděluje mikrogranulát do jednotlivých řádkových jednotek a dopravuje jej do radličky. Dvě distribuční hlavy v kombinaci se dvěma dávkovacími systémy Fenix III také znamenají, že je možnost vypnout distribuci na jedné straně pomocí systému GPS Task Control,” říká Mattias Hovnert, SVP Global Sales & Marketing společnosti Väderstad.

Pro další typy mikrogranulí je elektrický dávkovací systém Fenix III vybaven výměnnými válci, které je možné snadno měnit podle toho, jaký typ a dávku mikrogranulí uživatel secího stroje zrovna preferuje.

BioDrill 500 lze spárovat se secími stroji Tempo L v provedení 12–24 řádků a bude k dispozici k objednání od 1. června 2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down