28.03.2023 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová varianta univerzálního transportního návěsu

Univerzální přepravní vozy Krone řady GX jsou oblíbenými pomocníky při přepravě řezanky od řezaček do místa uložení. Jako doplněk k návěsům s teleskopicky výsuvnými bočními stěnami nabídne firma Krone od prodejní sezóny 2022/2023 také novou variantu s pevnou konstrukcí bočních stěn.

Nová verze je již nakonfigurována jako standardní vybavení a vhodně doplňuje program univerzálních transportních návěsů GX firmy Krone. Od svého uvedení na trh na podzim 2021 se tyto vozy výborně osvědčily. Pracují nejen u zemědělců při sklizni pícnin, ale také u zákazníků s klasickou rostlinnou výrobou nebo pěstováním zeleniny. Hodně práce odvedou taktéž v lesnictví při transportu štěpky. Také díky tomu poptávka po těchto návěsech neustále stoupá.

A z jakých důvodů firma Krone uvádí na trh variantu s pevnými bočnicemi? Dochází tak ke snížení hmotnosti vozu o zhruba 600 kilogramů. Také čelní a zadní stěna jsou ve své výšce fixované. Zadní čelo se ale nechá otevřít o něco více, než u návěsu s hydraulicky stavitelnou výškou bočnic. Větší úhel otevření zadního čela usnadňuje nakládání návěsu zezadu, pokud se plní například paletami anebo balíky slámy či sena.

I návěs GX s pevnými bočními stěnami disponuje všemi praktickými prvky, které se osvědčily u dosavadních provedení vozů při jejich celoročním nasazení. Patentovaný koncept jednoho rámu a dolů zešikmené blatníky omezují usazování nečistot a prachu na minimum. Bočnice vozů jsou sestaveny z panelů, vyrobených z materiálu GFK, jenž snižuje úroveň tření řezanky o bočnice při vykládání nákladu. Skrz čelní stěnu může řidič traktoru dobře vidět do ložné plochy z kabiny.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down