27.09.2023 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová velká secí kombinace Amazone Cirrus 9004-2C Grand

Na Tiskových dnech firmy Amazone v Německu nechyběly novinky v oblasti secích strojů. Velmi zajímavou novinkou je nová tažená secí kombinace Cirrus 9004-2C Grand. A to nejenom svým velkým pracovním záběrem devíti metrů, s nímž vhodně doplňuje sortiment širokozáběrových secích strojů Amazone.

Velkému záběru je přizpůsoben i nový zásobník osiva. Ten také na první pohled propůjčuje secímu stroji jeho markantní design – spolu s nezaměnitelným tvarem rozdělovací hlavy.

Nový pneumatický secí stroj firmy Amazone by měl být tedy především výkonný, zároveň ale i precizní a flexibilní. Vyznačuje se snadnou adaptací na rozličné koncepty zpracování půdy v podniku.

S děleným zásobníkem

Amazone Cirrus 9004-2C Grand je standardně vybaven dvoukomorovým zásobníkem, který je rozdělený v poměru 60:40. Celkový objem dosahuje 5750 litrů, což je pro devítimetrový záběr více než dostatečné. Zásobník je optimalizovaný pro plnění z velkoobjemových vaků. I pokud v zásobníku zůstává větší zbytkové množství osiva, dokáže ještě pojmout celý velkoobjemový vak. Logistika osiva na pozemky je díky tomu zjednodušená, protože je čas doplňování do zásobníku možné volit značně felxibilně.

Přitom není vždy nezbytně nutné využívat velký teleskopický manipulátor. Aby plnění bylo možné i s menšími manipulátory, nabízí Cirrus 9004-2C Grand možnost sklopení jedné poloviny z pracovní polohy směrem k zásobníku.

Přetlakové dopravní cesty

Zásobník s dvojicí komor dovoluje samostatné dávkování rozdílných druhů osiva anebo osiva a hnojiva. Pro maximální plošnou výkonnost při setí plodin s velkými výsevky může být celý zásobník naplněn jen jedním druhem osiva. Přesnost v dávkování je zaručena přetlakovým systémem s výkonnými dopravními cestami. Tak je možné zvládat dávkování hnojiv na úrovni 400 kg/ha při rychlosti 15 km/h. Efektivitu práce secího stroje podtrhuje ještě ventilátor s malou energetickou náročností. Pro precizní kalibraci dávkovacího ústrojí je možné využít TwinTerminál firmy Amazone.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 11/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down