19.01.2015 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová vlajková loď už vyplouvá

Když v roce 1972 vyrobil mladý dolnobavorský sedlák Hermann Paintner samojízdný šestiřádkový sklízeč cukrové řepy, okolní zemědělci tomuto stroji velkou perspektivu nedávali. Domnívali se, že je až příliš velký, mohutný a těžký. Dnes ve výrobním závodě ROPA v Sittelsdorfu, který Hermann Paintner založil, produkují mnohem větší techniku na sklizeň cukrovky, u níž pěstitelé oceňují technickou vyspělost, vysokou kvalitu, velkou výkonnost, robustnost, a tím i dlouhou životnost. Zanedbatelná není ani vysoká zůstatková hodnota.

Koncem minulého roku přestavili v Sittelsdorfu nejnovější samojízdný sklízeč cukrovky Tiger 5, který by se měl letos ukázat i na českých polích. Sklízeč Ropa Tiger 5 splňuje řadu požadavků vzešlých od pěstitelů. Ať už jde o kvalitní sklizeň řepy na svažitých pozemcích či v těžkých podmínkách, rychlé přizpůsobení se rozteči řádků, vyšší pracovní  i silniční rychlost, moderní kabinu, nebo snadné intuitivní ovládání. Tiger 5 je osazen úsporným šestiválcovým motorem Mercedes Benz o výkonu až 626 k se systémem common rail a dvoustupňovým turbodmychadlem. Maximální točivý moment 2900 Nm se účinně přenáší prostřednictvím nové bezstupňové převodovky CVR s plynulou změnou otáček. Unikátní vlastností sklízečů Ropa Tiger 5 je přímý přenos výkonu prostřednictví přímočarých kardanových hřídelů na  zadní i přední nápravu. Nová vlajková loď společnosti ROPA je vybavena průkopnickým, hydraulicky odpruženým podvozkem s plně automatickým zatížením kol a vyrovnáním sklonu.

Pod označením R-Concept zavádí Ropa svůj nový, intuitivní systém ovládání. Velký 12,1palcový dotykový displej s WLAN rozhraním je základem informačního a řídicího centra. Odtud řidič sleduje celý stroj, získává informace o provozních podmínkách, výkonnosti a nastavení funkcí a tím i pracovního výsledku. Provoz je duální, sklízeč lze ovládat nejen prostřednictvím dotykové obrazovky, ale i pomocí ergonomicky uspořádaných tlačítek na nově navrženém ovládacím panelu.*

Více informací o novém sklízeči Ropa naleznete v Zemědělci č. 3.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down