Nová žací kombinace pro úsporu nákladů

Firma Pöttinger pokračuje ve svém konceptu vývoje širokozáběrových žacích kombinací bez zařízení pro úpravu píce. Nový model NOVACAT S10 se vyznačuje také nízkou energetickou náročností spolu s jednoduchým ovládáním a vysokou plošnou výkonností.

Pracovní záběr na úrovni 9,52 m je základem plošné výkonnosti na úrovni více než jedenácti hektarů za hodinu. NOVACAT S10 je zároveň vhodný pro agregace s traktory o výkonu již 130 k a stroj má vynikající poměr ceny a kvality. Konstruován je tak, že dosahuje dostatečného překrývání s čelně nesenými žacími stroji. Obě žací jednotky je možné na nosných ramenech uchytit odlišně podle toho, zde je agregovaný traktor vpředu osazen žacím strojem o záběru tří nebo tří a půl metru. Tímto vhodným nastavením je pak zajištěno optimální využití záběru žací kombinace.

Firma Pöttinger tradičně dbá na zajištění kvalitního kopírování půdy. NOVACAT S10 je tedy vybaven systémem hydraulického odlehčení. Na manometru, umístěném na rámu stroje, lze odečíst hodnotu aktuálního tlaku v systému. V případě potřeby je možné tlak plynule změnit pomocí dvojčinného hydraulického okruhu. V celém záběru stroje je rovnoměrný.

Jednoduchá je také případná výměna nožů prostřednictvím standardně dodávaného rychlovýměnného systému nožů. Nože pracují s vhodným překrytím a oblast protiostří prošla optimalizací, takže ještě účinněji odvádí nečistoty.

Obě žací jednotky mají středové zavěšení, takže se mohou (nezávisle na sobě) kývat v intervalu +/- dvacet stupňů. V průběhu otáčení na souvratích jsou stabilizovány pomocí malé pístnice. Tím je zajištěna stabilita soupravy, bezpečnost i plynulost práce.

V transportní poloze činí šířka stroje pouhých 2,2 m, takže je možné bezproblémové přesouvání po veřejných komunikacích.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *