15.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nová žací kombinace s velkým záběrem

V průběhu svých tiskových dnů představila firma Claas i dvě nové žací kombinace. Jednou z nich je Claas Disco 1010 Comfort. Jedná se o stroj bez zařízení pro souběžnou úpravu píce, zato však s řádným pracovním záběrem od 9,70 do 9,90 m.

Při tomto záběru postačuje kombinaci obratný traktor o výkonu 110 kW/150 k se čtyřválcovým motorem. A pokud se sklízí nízký travní porost, pak se dociluje lepších výsledků při redukovaných otáčkách vývodových hřídelů. Při snížení otáček rotujících žacích disků se netvoří tak silný proud vzduchu a nedochází k ohýbání nízkého travního porostu, jenž pak může být spolehlivě posečen.

Nová žací kombinace Claas Disco 1010 může být vyrobena ve variantě Trend nebo pak Comfort. Varianta Comfort znamená výbavu s hydraulikou Load Sensing, ovládáním ISOBUS na novém terminálu Cemis 700 a standardně možnost samostatného zdvihu žacích lišt.

Pracovní záběr není měnitelný plynule hydraulicky, ale také z důvodu snížení hmotnosti stroje mechanicky ve stupních - od 9,70 do 9,90 m. Velký pracovní záběr a nízká energetická náročnost znamenají méně přejezdů po pozemcích a s lehčím traktorem. K efektivitě práce přispívá i možnost žací lišty Max Cut spolehlivě a kvalitně pracovat i při redukovaných otáčkách na 850 ot/min. Tak se docílí úspory až dvaceti procent paliva. A pokud bude nová žací kombinace agregována s traktorem Claas Arion nebo Axion s plynulou převodovkou Cmatic, pak se řidiči naskýtá ještě další možnost optimalizace díky využití asistenčního systému se schopností se sám učit Cemos pro traktory. Na videoukázce je patrné rovnoměrné kopírování nerovného povrchu louky jako výsledek práce systému Claas Auto Float.

Více informací v týdeníku Zemědělec.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down