04.03.2016 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nově dopravní technika v sortimentu

Francouzská společnost Pichon je rodinnou firmou. Na trhu je už 45 let a nabízí široký sortiment zemědělských strojů. Díky kvalitním výrobkům a široké síti distributorů se společnost Pichon stala jedním z lídrů evropského trhu s fekálními cisternami. V České republice ji zastupuje společnost Agrotec a. s. Nejžhavějšími novinkou je akvizice společnosti Gilibert, která měla svůj výrobní podnik ve francouzském Faramansu. Díky tomuto kroku se společnost Pichon stala silným hráčem na evropském trhu s návěsy.

Společnost Gilibert byla založena již v roce 1950 a v jejím portfoliu byly návěsy a rozmetadla hnoje. V roce 2014 zaměstnávala firma 65 zaměstnanců a vyprodukovala 480 strojů s obratem 10 milionů eur. Export přitom činil 15%. Převzetím této firmy přibyla do sortimentu společnosti Pichon dopravní technika. V nabídce jsou návěsy od 8 do 24 t s dvěma nebo třemi nápravami. Dozadu sklopné návěsy mají kónickou korbu, jejíž podlaha je tvořena plechem o šířce 6 mm. V nabídce jsou například i vozy na přepravu balíků.
Novinkou, která je klíčová pro další vývoj firmy, je stavba nového výrobního podniku v Landivisiau, kam se společnost přestěhovala loni v létě. O úspěchu svědčí nejen rozšiřování výroby, ale také čísla. V roce 2014 dosáhla společnost Pichon obratu 33 milionů eur. Kromě domácího trhu se zaměřuje na export. Za hranice putovalo v roce 2014 40% produkce, což činilo 1250 strojů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down