12.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové dumpery jsou komfortní a bezpečné

Společnost Doosan Infracore je výrobcem také tzv. kloubových sklápěčů, které jsou ve své branži známé jako dumpery. Aktuálně má na trhu novou řadu těchto výkonných vozidel, která si zachovává osvědčené prvky předchozí generace, doplněné o příjemné inovace.

Kloubový sklápěč neboli dumper výrobce Doosan má mnoho zvláštností. Je obratný a zároveň velmi stabilní díky nízko uloženému těžišti, pramenícímu z korby skloněné dopředu (díky skloněnému rámu zadní části) a nízko uloženému motoru. Všechna čtyři kola jsou nezávisle na sobě naklápěná a stále stejné rozložení hmotnosti dumperu propůjčuje vynikající trakci i v obtížném terénu.

Zatáčení i příčné naklánění stroje umožňuje jeho originálně koncipovaný kloub. Díky jeho provedení se dociluje vhodného rozložení hmotnosti na přední nápravu a zvýšení stability dumperu za jízdy do zatáčky a z kopce. Pohodlí řidiče přitom zvyšují hydraulické akumulátory odpružení kabiny. Ty zároveň vyrovnávají polohu kabiny.

Velmi robustní konstrukcí se vyznačuje nejen podvozek, ale i korba. Korba může být vyhřívaná výfukovými plyny a nechybí ani měřič užitečného zatížení v reálném čase. Ten funguje tak, že zjišťuje hmotnost nákladu podle tlaku v hydraulickém systému sklápění korby. Online váha je ve vývoji. Na přání může být korba vybavena zadním čelem, zvýšenými bočnicemi o 20 cm či vyztužením. Senzory, umístěné v podvozku, měří náklon stroje v podélné i příčné rovině, a při nadměrném náklonu nedovolí sklopení nákladu.

Dumper DA 30 má nosnost 28 t, vyrábí se ještě větší model DA 45 s nosností dokonce 42 t. Dumpery mají celkovou šířku v limitu tří metrů a jednoduše se ovládají.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down