01.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové heavy-duty lisy pro profesionály

Výrobce Case IH nyní představuje nové svinovací lisy. Nová řada lisů s variabilní komorou Case IH RB HD Pro se vyznačuje velmi silnými komponenty a menším množstvím pohyblivých dílů. Lisy jsou tak vhodné ke sklizni široké škály materiálů za nejrůznějších klimatických podmínek.

Nové svinovací lisy Case IH RB HD Pro zformují rychle a jednoduše vysoce stlačené balíky. Nenahrazují stávající modelové řady, ale sortiment lisů Case IH vhodně rozšiřují. Poprvé byly prezentovány na výstavě „agra“ v Lipsku. Jsou vhodné ke sklizni jak zavadlé, tak i suché hmoty (seno, sláma).

„Víme, že pro zemědělce a poskytovatele služeb, kteří sklízejí každoročně 10 000 balíků a více, jsou spolehlivost a dlouhá životnost velice důležitými kritérii. Nové lisy proto byly optimalizovány tak, že zaručují nezávisle na druhu sklízené hmoty požadovaný lisovací tlak a stále stejný průměr balíků,“ říká produktový manažer Case IH Michal Jankowski.

„Nové modely proto disponují válci a hřídelemi, které jsou stejně jako zadní stěna zesílené a zvětšené. Zároveň jsou zavedeny výkonnější převodovky a zesílený systém pohonu; oboje umožňuje vyšší počet balíků za hodinu. Aby bylo možné optimalizovat spolehlivost a přístupnost pro provádění údržby, byl mimo jiné redukován počet hnacích řetězů.“

Výrobce uvádí, že s novými lisy Case IH RB HD Pro může být za hodinu slisováno až 30 tun hmoty. Bez problémů jsou možné různé délky řezanky u slámy, sena či zavadlé hmoty. A to díky novým, bezprokluzovým zdvojeným hnacím válcům a skupinovému řazení nožů, ovládanému pohodlně z kabiny traktoru. Ucpávání lisu se předchází díky extra velké šířce plnicího rotoru. A pokud by při sklizni velmi nepravidelných řádků k ucpání lisu přeci jen došlo, je možné jej díky novému aktivnímu dnu jednoduše a rychle odstranit.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 9/2022.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down