26.05.2022 | 10:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové hybridní pneumatiky

Společnost Continental představila nové hybridní pneumatiky obsahující senzory, které pomáhají obsluze minimalizovat zhutňování půdy a eliminují též opotřebení na silnici. Jde o inteligentní řešení pro moderní zemědělství.

Continental díky své vizi inteligentních pneumatik vyvíjí mimo jiné i digitální řešení pro zemědělské pneumatiky určené pro rozmanité pracovní prostředí. Pneumatika TractorMaster Hybrid je navržena tak, aby poskytovala nejen dobrou trakci v terénu, ale byla zároveň více pohodlnější na cestách než standardní šípový dezén. Zaplnění styčné plochy dezénu je totiž u Hybridu o 30 % vyšší než u standardního šípového dezénu a je vyvinut nejen pro vysoký nájezd na silnici, ale vyniká i dobrou trakcí na půdách s nižší, nebo optimální vlhkostí. Po prvních testech byla potvrzena i snížená spotřeba pohonných hmot proti standardnímu šípovému provedení.

Masivní dezénové bloky v centrální oblasti běhounu zajišťují výborné chování pneumatiky na silnici, eliminují hlučnost a vibrace. Zaoblené hrany záběrových zubů pomáhají redukovat poškození travního drnu na loukách a pastvinách.

Použití odolnější VF kostry u Hybridu je záměrné. Pneumatika tak může pracovat při nižších tlacích na poli a při vyšších rychlostech na silnici a zároveň nést stejné zatížení. To nabylo na důležitosti, protože podhuštěné pneumatiky na silnici zvyšují spotřebu paliva, zatímco vyšší huštění u pneumatiky v terénu vede ke zhutnění půdy.

Pro optimální výkon za všech podmínek může být hybridní pneumatika (ve spojení s integrovanými senzory) rychle nahuštěna pro použití na silnici a podhuštěna pro použití v terénu. Po namontování na traktory s integrovaným systémem huštění může být tlak v pneumatice monitorován a nastavován obsluhou, aniž by bylo nutné opustit kabinu.

Společnost Continental vyvinula zcela integrovaný systém monitorování tlaku v pneumatikách, který se skládá z několika součástí, mezi něž patří senzory, čtecí stanice tzv. „YardReader Station“, správa backendu, jakož i webový portál ContiConnect s notifikacemi v případě problému.

Data zaznamenaná senzory jsou shromažďována čtecí stanicí „YardReader Station“ a když vozidlo projede kolem přijímače, jsou odeslána na backend, kde jsou následně analyzována a interpretována. Čtecí stanice je instalována na místech nejčastějšího projíždění flotily zemědělské techniky, jako jsou mycí linky, benzinové stanice, farma nebo jiné kontrolní body.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down