Nové i osvědčené secí stroje

Během loňských dnů otevřených dveří společnosti Kverneland Group Czech si mohli zemědělci prohlédnout také řadu secích strojů. Mezi samostatnými secími stroji poutaly největší pozornost návštěvníků dva modely, a to Kverneland FlexCart, k jehož univerzálnímu podvozku lze připojit různé výsevní moduly, a Kverneland U-drill 6000. V Berouně nechyběly ani secí kombinace, velkému zájmu se těšil nejnovější model Kverneland I-drill plně ISO-Bus kompatibilní. Vystaveny byly i přesné secí stroje Kverneland Optima v neseném i taženém provedení a jeden stroj určený pro výsev do úzkých řádků.

Nová univerzální pneumatická secí kombinace Kverneland Udrill 6000 by měla doplnit secí stroje Kverneland MSC, které jsou na trhu už více než deset let. Základní požadavek na konstruktéry spočíval v tom, aby se nový secí stroj o záběru 6 m mohl agregovat i se slabším traktorem, a to se povedlo. Konstrukce s nižší hmotností a menší počet širších kol s větším průměrem předního i zadního pěchu snižují požadavky na příkon traktoru, v lepších půdních podmínkách zvládne secí kombinaci traktor o výkonu do 210 koní. Odlišný je i samotný koncept. Všechny obdobné secí stroje včetně modelů Kverneland MSC se na souvrati celé zvedají. U modelu U-drill zůstává na souvrati v kontaktu s ornicí pouze zadní pěch, na němž je zavěšena násypka o objemu 4350 l, přední pěch, kypřiče stop traktoru, disková sekce a secí botky se zvednou do souvraťové polohy a opět se spouštějí až po vjetí do pracovního záběru.

Nový secí stroj Kverneland U-drill je plně ISO-Bus kompatibilní, všechny funkce se nastavují z kabiny traktoru, a to jak hloubka diskové sekce, tak hloubka setí či přítlak secích botek. Netradiční je i to, že se všechny sekce dají ovládat samostatně.

Více naleznete v Zemědělci č. 3.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *