17.04.2022 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nově i s neseným postřikovačem

Se zcela novým modelem Leeb 2.2 CS firma Horsch vstupuje do segmentu postřikovačů, agregovaných v tříbodovém závěsu traktoru. Zajímavý bude pro zemědělce, kteří se v dosavadním segmentu tažených a samojízdných strojů neobsloužili, a hledají kompaktnější model. Pro takovéto podniky tak má firma Horsch v nabídce perfektní model.

Postřikovače Leeb CS využívají osvědčenou a v praxi ceněnou techniku větších modelů, přizpůsobenou rozdílným požadavkům zákazníků. Označení Leeb CS je zkratkou slov CompactSprayer a skutečně tomu tak je. Nové postřikovače vytvářejí s traktorem kompaktní a obratnou jednotku. Vhodně se uplatní především v podmínkách s malými členitými pozemky, či na svažitých polích, kde se traktor s neseným postřikovačem lépe a snadněji otočí na souvrati. Tomu ještě více napomůže čelně nesená přídavná nádrž na postřikovou jíchu o objemu 4 000 l, kterou jako výbavu na přání nabídne firma Horsch od roku 2022.

Ačkoli to na první pohled nevypadá, tak připojení nového neseného postřikovače k traktoru je rychlé a hlavně bezpečné. Firma Horsch vyvinula nový trojúhelník, který se připojí do zadního tříbodového závěsu traktoru. Řidič si zacouvá k postřikovači tak, aby mezi traktorem a ním bylo dostatek prostoru, a zapojí si hydraulické hadice do rychlospojek traktoru. Poté se vrátí do kabiny a couvne až k postřikovači tak, až stroj dosedne na trojúhelník. Díky plně hydraulickému pohonu čerpadel nemusí zapojovat kloubový hřídel a po dosednutí postřikovače na závěs může s traktorem odjet na pole. Ovládání většiny funkcí se uskutečňuje prostřednictvím rozhraní, známého z postřikovačů řady Leeb LT/GS.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down