Nově již bez zkoušky rozmetání

Na veletrhu Agritechnica představila firma Amazone četné inovace u svých rozmetadel. Rozhodně zajímavý je systém Argus, určený pro vývojově nejmladší stroje řady ZA-TS. Ale konstruktéři mysleli i na ostatní modelové řady.

Jedna z předností rozmetadel Amazone ZA-TS se systémem Argus spočívá v tom, že uživatel nemusí před začátkem práce rozkládat na pozemku misky pro zkoušku rozmetání.

Pro uživatele rozmetadel jiných modelových řad představila firma Amazone novinku – mobilní digitální diagnostický systém EasyCheck. Ten umí výrazně zjednodušit zkoušku rozmetání: namísto misek se na poli rozloží ve čtyřech řadách jen lehké gumové podložky o rozměru 40 x 60 cm v určitém odstupu od kolejových meziřádků. Pomocí inteligentního telefonu se podložky vyfotí nejprve prázdné, a poté po průjezdu traktoru s rozmetadlem.  Speciální aplikace automaticky porovná, jaké množství hnojiva bylo na podložkách zachyceno a dá výsledky jednotlivých řad do vzájemného poměru. Tímto vyhodnocením lze jednoduše zkontrolovat rozmetací obrazec.

Systém má být k dispozici od podzimu 2016, a to i pro nový typ rozmetadla ZA-V Profis Control. K jeho ovládání slouží nový ovládací počítač AMASPREAD+, vybavený podsvícenými funkčními klávesami, s nimiž lze ovládat všechny důležité funkce.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 4/2016.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *