21.02.2023 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové kombinované lisy

V letošním roce přichází společnost KUHN CENTER CZ s širší nabídkou kombinovaných lisů, a to s modely řady VBP 7000, které francouzský výrobce představil již na veletrhu SIMA 2022. Tyto stroje, stejně jako další technika Kuhn, splňují rostoucí požadavky na vysokou kvalitu, velkou výkonnost, rentabilitu, spolehlivost a snadné seřizování i ovládaní.

Značka KUHN a její široká řada lisů se rozšiřuje o nové modely a příslušenství.

Kuhn rozšiřuje osvědčenou výrobní řadů lisů s variabilní komorou o nové typy s označením VBP 7160 a VBP 7190. Tyto stroje vycházejí z prověřené řady lisů VB 7160 a VB 7190, které na naších polích pracuji ke spokojenosti zákazníků již tři roky.

Nová řada kombinovaných lisů VBP 7100 je určena pro zákazníky, kteří upřednostňují vysoké požadavky na kvalitu a stlačení balíku. Tyto lisy jsou určeny jak pro lisování senáže, sena a slámy, ale je s nimi i možno lisovat kukuřici na sile.

Jak jsme již uvedli, koncepce lisů vychází z modelové řady VB 7100. Kuhn vyrábí dva modely, a to VBP 7160 pro velikost balíku do 1,6 m a model VBP 7185 do velikosti balíku 1,85 cm. Základním vybavením lisů je pětiřadý sběrač o záběru 2,3 m, na nějž navazuje integrovaný vkládací rotor se 14 nebo 23 řezacími noži, které je možno integrovat selektivně. Součástí lisu je i spouštěcí dno a mechanická reverze vkládacího rotoru.

Vázací ustrojí je ve standardu do sítě a je ho možné dovybavit i vázáním do folie, kde jsou dva držáky na folii širokou 750 mm. Lis je vybaven čtyřmi nekonečnými pásy se speciální tvorbou balíku a stlačením hmoty až do 230 barů. Slisovatelnost je automaticky nastavena v závislosti na druhu lisovaného materiálu, a to buď automatickým módem nebo vlastním nastavením. Slisovatelnost hmoty hlídá i vlhkoměr, který upozorní obsluhu, pokud se lisuje seno/sláma o hodnotě vlhkosti materiálu. Lis se dodává na tandemovém bržděném podvozku s volitelnými pneumatikami podle potřeby zákazníků.
Rychlost vázání balíků do sítě a následný výhoz je opravdu excelentní, lis zvládne bravurně i více než 50 balíků za hodinu.

V případě provedení VBP se balík odkládán na odkládací stůl, který je předán na čtyřpásový stůl a dvoj satelitní balička se dvěma satelity s možností balení 3D systémem ho zabalí. Novinkou je možnost balit balíky senáže až do průměru 1,8 m což u předešlých modelů nebylo možné. Volitelnou výbavou je překlápěč balíků. Proto je tento lis, jak již bylo řečeno, určen pro širokou zákaznickou obec, ne jenom pro lisování senáže, ale i pro seno a slámu.

Lisu je plně ISOBUS kompatibilní s ovládacími terminály CCI 800 nebo CCI 1200. Integrovaná balička je vybavena systémem INTELIWRAP pro ekonomické a dokonalé zabalení balíků.

Tento kombinovaný lis má následující přednosti: vysoké stlačení hmoty, které dosahuje hodnot jako u hranatých lisů, rychlost balení a vyklopení balíků, variabilní balení do folie místo sítě ve spojení s balením balíků s technologií INTELIWRAP. Jeho nová technologie pohonů, tvary balíku a jeho robustnost spojená s jednoduchým ovládáním, a především dlouholeté osvědčené přednosti jeho předchůdců řadí tento lis na špičku v lisovací technice.*

KUHN CENTER CZ

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down