10.12.2022 | 06:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové lehké žací kombinace Fendt Slicer

Pro novou sezónu přichází Fendt s novinkami i v oblasti svých velkoplošných žacích kombinací. Jedná se o dvě nové trojdílné žací kombinace s lehkou konstrukcí a různým druhem zařízení k souběžné úpravě píce. Kombinace se pyšní kompletně novým žacím nosníkem, novým Eco módem a inovativním pohonem pro válcový kondicionér DUO Drive.

K žacím kombinacím Fendt Slicer 860 a 960 v odlehčené verzi, uvedeným na trh v roce 2021, nyní přistupuje nová vzadu nesená žací kombinace Fendt Slicer 860 – v provedení s prstovým kondicionérem nebo i válcovým mačkačem.

Žací kombinace Fendt Slicer 860 KC s novým prstovým kondicionérem vyžaduje k pohonu snížené otáčky a zanechává hmotu v pěkně nadýchaném řádku. Kondicionér byl adaptován na nový žací nosník a řada komponent prošla úpravou pro prodloužení životnosti. Prodloužené prsty zajišťují vysokou průchodnost i v těžkých a mokrých porostech. Přizpůsoben byl také úhel nastavení protiostří. Páka pro nastavení výšky hřebene se pohybuje lehčeji.

Pro sklizeň jetelovin je pak vhodnější kombinace Fendt Slicer 860 RC s válcovým mačkačem. Na přání instalovaný přímý pohon RC DUO Drive spočívá v tom, že jsou hnané oba válce a lze tak docilovat značné průchodnosti i při sklizni mokré píce. Pohon spodního válce je veden přímo přes převodovku s čelním ozubením, vrchní pohyblivý válec je poháněn díky vzájemné součinnosti ozubených kol a křížových kloubů. Tlak mezi válci je možné bez velké námahy plynule nastavovat.

Žací kombinace Fendt Slicer 860 KC a Fendt Slicer 860 RC disponují systémem hydropneumatického odlehčení TurboLift.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down