11.02.2015 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové lisy pro maximální výkon

John Deere v letošním roce rozšířil portfolio lisů na velké hranaté balíky díky novým modelům s označením L1533 a L1534, které nahradí lisy 1433 a 1434. Série L1500 tak zákazníkům devatenácti evropských zemí přináší zvýšený výkon, delší životnost a lepší optimalizaci provozních nákladů. Více informací žádejte u svého výhradního zástupce techniky John Deere v České republice, společnosti STROM Praha, která jako jediná na našem území nabízí certifkovaný servis a služby John Deere.

Díky menšímu počtu komponentů vám postačí k plynulému pohonu lisů L1533 a L1534 nižší výkon tahového prostředku, čímž dochází k celkovému snížení spotřeby paliva traktoru. I přesto je nový lis navržen tak, aby bylo dosaženo většího výkonu. To zajišťuje vylepšený vysokokapacitní sběrací systém vybavený rotorem, který je umístěn na jedné hřídeli společně s postranními šneky, a tím kromě vysoké hltnosti eliminuje ucpávání.

V nabídce rotorů naleznete jak RotoFlow HC, tak MaxiCut HC s řezacím ústrojím s deseti, nebo třiadvaceti řezacími noži. Pro optimální všestranné využití a dokonale tvarované balíky jsou nové lisy vybaveny univerzálním pěchovacím systémem, který si poradí s různými druhy sklízeného materiálu, jako je senáž, seno nebo sláma.

Klíčovými komponenty jsou sběrač, rotor, pěchovací systém a hlavní převodovka, která je plně chráněna spojkou.

Dvojitý systém vázání
Aby bylo dosaženo menšího zatížení provázků během balení a aby byla vždy dodržena vysoká hustota balíku, jsou nové lisy na hranaté balíky vybaveny dvojitým systémem vázání.
Navíc jsou osazeny vysokokapacitními turbo větráky, které byly původně vyvinuty pro sklízecí mlátičky John Deere. Ty zajišťují svým vysokým výkonem čištění vázacího ústrojí. Pro dlouhé pracovní dny na poli byla nově vyvinuta zcela uzavřená skříň na cívky provázků, do které se vejde až 30 cívek v jedné řadě. To pomáhá lepšímu toku provazu, který se snadno směruje a spojuje.

Snadné intuitivní ovládání
Nové lisy na velké hranaté balíky John Deere série L1500 jsou kompatibilní s ISO-Bus systémem a nabízejí snadné ovládání prostřednictvím široké nabídky kabinových displejů John Deere.

Hlavní nastavení, jako je délka balíku a jeho hustota, aktivace nožů, řízení mazacího systému, stejně tak jako kontrola vázání, to vše lze snadno ovládat přímo z kabiny traktoru. Údržba je také mnohem jednodušší díky široce otevíratelným bočním krytům, LED světlům osvětlujícím hlavní servisní body uvnitř lisu a snadno přístupné servisní plošině.*

Technické parametry lisů John Deere

L1533L1534
Rozměr balíků (cm)90x8090x120
Šířka sběracího ústrojí (m)2,12,3
Nože MaxiCut1023
Počet zdvihů pístu/min4646
Počet vazačů46
Počet cívek provázku3030

 

 

Ing. David Pokorný

STROM Praha, a. s.

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down