Nové lisy s variabilní a pevnou komorou

Francouzská společnost KUHN je největším výrobcem závěsné zemědělské techniky v Evropě. Do výzkumu a vývoje nových produktů ročně investuje miliony eur, což je často více než celé obraty jiných výrobců zemědělské techniky v Evropě.

Spolu s investicemi do vlastních technologií se majetkovou účastí podílí na výrobě a vývoji dalších značek, které následně implementuje do svého výrobního programu, a díky silné prodejní podpoře v jednotlivých evropských zemích distribuuje koncovým uživatelům. Farmáři mají díky tomu šanci získat kvalitní zemědělské stroje s poprodejní podporou, která svojí úrovní odpovídá špičkovým službám, na níž jsou zvyklí u ostatního sortimentu KUHN.

Na českém trhu nabízí kompletní výrobní program KUHN výhradní zastoupení v ČR KUHN CENTER CZ. Stroje KUHN jsou vyhledávány pro svou vysokou efektivitu a maximální spolehlivost, jsou to moderní technicky vyspělé zemědělské stroje.

Všechny lisy KUHN jsou spojeny s patentovaným systémem vkládacího INTEGRÁLNÍHO ROTORU. Tento systém vkládání je používán u všech lisů, které KUNH vyrábí. Zastoupení KUHN CENTER CZ nabízí celou novou řadu lisů VB22. Jsou to stroje určené pro zemědělce, kteří potřebují vytvořit za sezónu tisíce dokonale slisovaných balíků o maximálním průměru 1,6 až 1.8 m a šířce 1,2 m.

Základní modely VB2255 a VB2285  se sběrači 2,1 a 2,3 m (4 řady prstů) jsou nabízeny s otevřeným vkládáním a dvěma poháněnými vkládacími válci, jednoduchým rotorem se 14 noži. Komora je tvořena 5 nekonečnými pásy, inovací prošly vodící válečky v lisovací komoře, které jsou zesíleny a to včetně pohonů. Lis je vybaven vázáním do sítě a automatickým olejovým mazáním. Ovládání tohoto lisu je pomocí systému AUTOPLUS. Další v řadě jsou typy VB2260 a VB2290  se sběrači 2,1m (4 řady prstů) a 2,3 m (5 řad prstů). Disponují otevřeným vkládáním a pohonem dvou vkládacích válců, jednoduchým rotorem s prsty z materiálu HARDOX. Řezání je zajištěno 14 noži, k dispozici je systém DROP FLOOR (spouštěcí dno). Ovládání je ISOBUS s terminály VT 50 nebo CIC 200.

Nejvyšší řadu reprezentují modely VB2265 a VB2265 se sběračem 2,3m (5 řad prstů). Sdílí výbavu nižších řad, k dispozici navíc se 14 nebo 23 noži. Novinkou je možnost předvolby počtu nožů z kabiny traktoru. Lisy mají zesíleny jak hnací, tak vodící válečky pásů. Ovládání je ISOBUS s terminály VT 50 nebo CIC 200. Další novinkou je nové olejové mazání BEKA MAX. Nový systém nastavení lisovacího tlaku umožňuje pracovat s tlakem až 235 barů. V základní výbavě je pohon dalších dvou válců a nastavení měkkého jádra na ovládacím terminálu. Tato řada je vyráběna i v provedení v kombinaci s baličkou pod označením VBP 2265 a 2295. Stroj je na tandemovém podvozku doplněn dvousatelitní baličkou píce s možností patentovaného balení 3D, které nabízí pouze KUHN.

U všech uvedených modelů je možné zvolit další nadstandartní vybavení, jako je vyhazovací rampa, různé typy pneumatik, nastavení měkkého jádra a další volitelnou výbavu.

Ing. Zdeněk Kříž
KUHN CENTER CZ a. s.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *