Nové měřicí zařízení pro seno, siláž, slámu a obiloviny

Jak ví každý praktik, pro uzavírání obchodů se slámou a pro skladování sena představuje obsah vlhkosti jeden z velmi důležitých parametrů. Hodnota vlhkosti tvoří základ pro rozhodnutí o jakosti a podmínkách skladování. Společnost Claas, specialista na sklizňovou techniku, pro nadcházející sklizňovou sezónu přepracovala svůj sortiment měřicích přístrojů.

Jedním z nejdůležitějších inovací v novém sortimentu je měřič vlhkosti sena, siláže a slámy s automatickým vyrovnáním hustoty. Sonda je vybavena snímačem tlaku – po vtlačení sondy do balíku se automaticky určí hustota balíku. Přístroj se automaticky zapojí do kapacitního měření a výsledek se vypočítá podle hustoty balíku. Proto je zbytečné ručně zadávat hodnotu hustoty, která je často nepřesná.

Integrovaná paměť poskytuje prostor celkem pro 1000 měření. Připojení USB umožňuje snadné stahování hodnot a aktualizaci softwaru. Gumová protiskluzová rukojeť a dlouhá životnost sondy zajišťují dlouhotrvající použití i v balících s vysokou hustotou.

Díky těmto vlastnostem je nový vlhkoměr vhodný pro profesionální použití. Zejména při obchodování se slámou a senem nebo pro profesionální obsluhu lisů.

Spolu s vlhkoměry pro seno a slámu nabízí prodejní partneři společnosti Claas sortiment měřičů vlhkosti zrn (mletých i celých).

Firma Claas byla založena v roce 1913 a je jedním z předních světových dodavatelů zemědělského vybavení.  Společnost se sídlem ve vestfálském Harswinkelu je evropským lídrem  ve výrobě sklízecích mlátiček. Na světovém trhu má Claas vedoucí postavení s další velkou skupinou produktů – samojízdnými sklízecími řezačkami.*

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *