21.08.2022 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové mlátičky pro příkré svahy

Na letošní velké mezinárodní Tiskové dny firmy Claas museli zástupci odborných periodik cestovat letadlem do Hamburku a pak ještě kus cesty autobusem až do města, které leží na břehu Baltského moře. Cesta se ale vyplatila. Na nedalekém rodinném zemědělském podniku byla pole s ozimou pšenicí tak silně svažitá, že se tam mohly parádně předvést nové modely sklízecích mlátiček Claas Lexion pro sklizeň příkrých svahů.

Claas Lexion stál platí za jeden z milníků ve vývoji sklízecích mlátiček. Vyvíjen byl od začátku devadesátých let minulého století. Přišel s celou řadou inovací na trh v roce 1995. O něco později uvedl Claas na trh Lexion 480 s unikátním hybridním systémem výmlatu a separace APS Hybrid System. Enormní průchodnost posunula tuto mlátičku na první místo ve výkonnosti na světě. APS Hybrid System přitom bylo jen dobře udělané spojení tříbubnového mláticího ústrojí z řady Mega s dvojicí nových axiálních rotorů pro účinnou separaci.

Postupně byly vyvinuté i další novinky, jako byla nová kabina Vista-Cab, palubní informační systém CEBIS (Claas Electronic Board Information Systém) či automatické řízení Laser Pilot. S nástupem řady Lexion 500 se objevily další inovace pro ještě vyšší průchodnost zrna. Například systém Soft Start Automatic zaručoval měkký rozběh adaptéru. A Laser Pilot byl dostupný i pro pravou stranu adaptéru. U modelů Lexion 500 Montana se za jízdy ve svahu celý stroj automaticky vyrovnával do vodorovné polohy. Byla za to zodpovědná regulace Multi-Contour.

Na Tiskových dnech v Německu firma Claas předvedla nové modely svých mlátiček Lexion v provedení Montana, které budou dostupné v roce 2023. Větší model Lexion 7700 Montana je z rodiny strojů s mláticím ústrojím APS Synflow Hybrid, menší model Lexion 5500 Montana je vytřasadlový (systém APS Synflow Walker).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down