Nové mlátičky s ještě vyšší výkonností

V České republice existuje řada velice spokojených uživatelů sklízecích mlátiček New Holland řady CR. I přes pozitivní ohlasy ze strany zákazníků provedl New Holland v konstrukci těchto strojů četné změny a pro rok 2018 přichází na trh s novou řadou CR Revelation. Nový stroj byl poprvé oficiálně prezentován na veletrhu Agritechnica.

V důsledku inovací bylo dosaženo dalšího zvýšení kvality zrna, zdokonalení managementu slámy a plev a zvýšení již beztak značné sklizňové kapacity o dalších deset procent.

Důvody pro tuto změnu shrnul produktový manažer pro sklizňovou techniku New Holland Lars Skjoldager Sørensen: „Již dosavadní mlátičky řady CR jsou držiteli rekordu v oblasti sklizňové techniky. Ale my u New Hollandu nejsme nikdy spokojeni. Stále hledáme další cesty, jak našim zákazníkům ještě dále zlepšit produktivitu práce a rentabilitu. S novou modelovou řadou CR Revelation jsme tohoto cíle dosáhli. Vylepšili jsme řízení toku hmoty, stejně jako kapacitu stroje a management slámy a plev, čímž pomáháme našim zákazníkům dosahovat vyšší produktivity práce. Nový design slouží pro lepší viditelnost a usnadňuje údržbu.“

Řadou úprav se konstruktérům New Holland podařilo zvýšit již beztak vysokou kapacitu svých největších mlátiček. A to bez toho, aby se zvýšil podíl zlomených zrn. Ten se podařilo ještě dále zredukovat.

Nejnovější generace mlátiček navazuje na koncept dvojitého rotoru TwinRotor, který New Holland využívá již více než 40 let. Největší model CR10.90 disponuje výkonem motoru více než 700 k. Aby bylo možné sklizňový potenciál co nejlépe využívat, mají mlátičky novou regulaci průtoku Dynamic Flow Control.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 2/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *