18.05.2022 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové modely překládacích návěsů

Od firmy Bergmann si lze zvolit různé modely překládacích návěsů. Jednonápravový vůz GTW 21 byl nahrazen novým modelem GTW 210 o shodném ložném objemu 21 krychlových metrů dle DIN. Kromě toho firma Bergmann nahradila i dvojnápravový model GTW 25 novým typem GTW 300, jehož nástavba má zvětšený objem z původních 25 na 30 krychlových metrů.

Překládací výkon dosahuje u obou návěsů 400 tun za hodinu a koncepce obou vozů je shodná. Přeložení zrna ze zásobníku překládacího návěsu GTW 210 zabere zhruba dvě a půl minuty, u návěsu GTW 300 se jeho 30 m³ přeloží přibližně za tři a půl minuty.

Nicméně přeci jen jednu zásadní inovaci v sobě nové překládací návěsy Bergmann mají. U starších návěsů GTW 21 a  25 se uváděl vyprazdňovací šnekový dopravník na dně návěsu do pohybu tak, že obsluha v kabině traktoru pomocí hydrauliky zapnula zubovou spojku. Nástupci již mají inovované řešení: zubová spojka již v návěsu není a po zapnutí zadní vývodové hřídele traktoru se roztočí jak překládací, tak i podávací šnek. Nad podávacím šnekovým dopravníkem je hydraulicky ovládaná stříška, a prostřednictvím ní se reguluje výkon vykládání. Stříšku je možné zdvihnout či kdykoli také zavřít i v plně naloženém návěsu, například ve chvíli, kdy je zapotřebí přejet od jednoho nákladního automobilu k dalšímu.

Další významná inovace spočívá v tom, že je možné si překládací návěs Bergmann objednat v provedení s děleným „Twin“ zásobníkem. Zásobník je rozdělen napříč ke směru jízdy příčkou na dvě komory (u GTW 210 v poměru 50:50, u GTW 300 v poměru 40:60). Jedna komora zásobníku tak může být využita pro osivo, druhá pro hnojivo.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down