Nové motory v řadě McCormick MTX

S novým motorem McCormick Beta Power byl vystaven Mc Cormick MTX 185. Jedná se o nejsilnějšího zástupce modelové řady s motorem Mc Cormick (model MTX 200 používá motor Cummins).

Beta Power má zdvihový objem 6,75 l, jde o šestiválec se čtyřventilovou technikou plnění a výplachu válců. Motor disponuje maximálním výkonem 145 kW (195 k), je přeplňovaný s mezichladičem stlačeného vzduchu, vstřikování je systémem Common Rail. Zajímavostí je umístění vzduchového kompresoru, který není poháněn řemenem, ale je uložen vedle vstřikovacího čerpadla a poháněn o setrvačníku motoru. Motor má prodloužený interval výměny oleje na 500 Mh a změnilo se i odklápění kapoty, která je nyní z jednoho kusu.
Použitá převodovka vychází z modelu Speed Sequencer, výrobce ji nazývá AutoSpeed. Disponuje 16 převodovými stupni pro jízdu vpřed a 13 pro jízdu vzad a je možné na ní nastavit rozsah rychlostních stupňů mezi kterými bude převodovka řadit. Standardem je odpružená přední náprava i kabina, ve které je nyní nová přístrojová deska v digitálním provedení.
Hydraulické čerpadlo má výkon 121 l/min a regulaci Load Sensing, standardem jsou tři vnější okruhy hydrauliky, EHR a prokluzová regulace. Traktory McCormick MTX jsou koncipovány jako univerzální stroje takže najdou uplatnění jak při polních pracích, tak v dopravě.

Luboš Stehno

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *