31.10.2016 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové možnosti u hákového nosiče pro kontejnerové nástavby

Firma Krampe spolupracuje při vývoji své techniky i s dalšími společnostmi. Nejmladším produktem takové spolupráce je nová verze hákového nosiče pro kontejnerové nástavby s označením THL 25 L. Specialista na dopravní techniku z německého Münsteru spolupracoval na vývoji velkého návěsu na podvozku tridem s nizozemskou firmou VDL Containersystemen BV. Oba výrobci úspěšně spolupracují již více než dva roky.

Doposud bylo možné regulérně natahovat, převážet a vyklápět kontejnery o délce sedmi metrů. U nové verze hákového nosiče pro kontejnerové nástavby THL 25 L se sklopnou nájezdovou ochranou se rozšiřuje paleta možných délek kontejneru o verzi s délkou 8,5 m, čímž se získává objem ložné plochy na úrovni  50 krychlových metrů. Tím se otevírají zcela nové možnosti. Zvedací kapacita při rovnoměrně naloženém kontejneru činí 25 000 kg, kapacita sklápění pak asi 27 000 (30 000) kg při tlaku 200 barů. Pro tato zatížení mají nápravy zesílená ložiska, dovolující zatížení 14 000 kg na jednu nápravu.

Další zdokonalení nosiče THL 25 L značky Krampe přináší zákazníkům profit v podobě větší flexibility a zlepšení hospodárnosti díky možnosti transportovat větší objemy materiálu. Toto řešení se nabízí zejména do podmínek dopravy velkých objemů materiálu o nízké objemové hmotnosti. To je samozřejmě charakteristické pro oblast zemědělství nebo pro dopravu biomasy pro energetické účely.

Testování nového provedení nosiče bylo již úspěšně ukončeno a první stroje si už našly cestu ke svým zákazníkům.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down