08.05.2023 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové možnosti v sečení a mulčování podél silnic

Nová řada příkopových ramen GreenTec Spider má na svém hlavním rámu namontovanou otáčecí jednotku. Rameno pak není připojeno k hlavnímu rámu, ale k této otáčecí jednotce. Tato jednotka dovoluje přechod ramene z levé na pravou stranu či opačně. Díky otáčecí jednotce získá nové příkopové rameno nejen pracovní rádius 180 stupňů, ale může se na každé straně traktoru přídavně vychylovat vždy o 45 stupňů dopředu – bez toho, aby docházelo ke kolizím s kabinou traktoru anebo s blatníky.

Tím, že nový Spider může po jednoduchém přetočení pracovat i na levé straně traktoru přímo v zorném poli řidiče (bez nutnosti jakéhokoliv vyklánění), je možné vysekávání i středového pásu na dálnicích či silnicích s dělenými jízdními pruhy provádět velice efektivně – se shodným traktorem i stejným příkopovým ramenem.

Řidič traktoru má při všech pracích mulčovací hlavu vždy perfektně ve svém zorném poli. Obzvláště při profesionálním nasazení, které probíhá po mnoho dnů v kuse, se eliminuje nezdravé působení takové práce na obsluhu.

Příkopová ramena řady „Spider“ jsou k traktoru uchycena v zadním tříbodovém závěsu prostřednictvím čtyř bodů ve speciálním zařízení GreenTec. Toto spojení je velice stabilní. Po demontáži se zařízení odstaví pomocí opěrných nohou. V pracovní poloze jsou tyto nohy zasunuté do rámu a jsou tak chráněny před poškozením.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down