Nové nakladače, postřikovače i pásové traktory

Firma Agromex si stále rozšiřuje svůj sortiment techniky, takže ve své expozici v pavilonu F mohla prezentovat víc, než jen novinky značek Fendt, Challenger a Kerner. Nově Agromex nabízí manipulační techniku značky Weidemann a právě v letošním roce přichází tento výrobce se zajímavou novinkou.

Nároky na objem manipulované hmoty stále rostou a firma Weidemann na tento trend zareagovala. Svůj sortiment si rozšiřuje o absolutní novinku firmy v oblasti kolových kloubových nakladačů se standardním výložníkem s označením Weidemann 8090.

Jedná se o model v hmotnostní kategorii 10 t, poháněný čtyřválcovým motorem o výkonu až 115 kW (156 k). Je tedy výkonný, ale zároveň s kompaktními rozměry a obratný. Řízení se uskutečňuje prostřednictvím středového kloubu s úhlem zalomení čtyřiceti stupňů a pro plynulou jízdu po nerovném terénu je zadní náprava výkyvná. Plynulý hydrostatický pojezd může být v provedení s maximální rychlostí 20, 30 nebo 40 km/h.

Při vývoji nové kabiny mysleli konstruktéři na dostatek prostoru pro obsluhu, ale i na co nejlepší výhled. Kabina má tak plné prosklení, takže strojník má dobrý výhled na výložník i příslušenství, do pracovního prostoru i do celého okolí nakladače. V interiéru nechybí klimatizace a ovládání prostřednictvím multifukční páky. Pracovní funkce se nastavují pomocí systému JogDial.  Nakladač je osazen standardní verzí výložníku, a pro zájemce nabízí Weidemann také model 8090 T s maximálním dosahem 5480 mm. Oba stroje se vyznačují robustní konstrukcí, stabilitou a vysokými hodnotami tlačné, zvedací a vylamovací síly. Zdrojem výkonu hydraulického systému je čerpadlo o výkonu až 150 nebo 180 l/min.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *