30.11.2020 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové návěsy na sypké materiály

Stále se setkávat s novými požadavky zákazníků – to je úděl renomovaných výrobců zemědělské techniky. Platí to i o firmě Krampe. V celé Evropě pracují již desítky jejích návěsů pro transport těžkých sypkých materiálů řady HP. Nicméně trh poptával návěsy s podobně robustní konstrukcí, ale rovným dnem. Výsledkem je nový návěs Krampe Heavy Duty 550 (HD 550).

Nový návěs tak vyplňuje mezeru mezi návěsy řady SK a HP. Krampe HD 550 spojuje přednosti návěsu HP 20, jenž se stal neodmyslitelnou součástí na mnoha stavbách, s praktičností návěsu řady SK pro transport písku a štěrku, který ale může být (po případném doplnění o nástavky) využíván i k dopravě obilnin či siláží a senáží.

Nový návěs Krampe HD 550 je rovněž koncipován k profesionálnímu nasazení u stavebních firem nebo při službách na stavbách – k převozu zeminy, ale i dalších materiálů, jako je například štěrk. Standardně pojíždí na nápravách německého výrobce BPW. K nápravám je možné montovat různé druhy pneumatik. Pro tvrdé nasazení se doporučují k těmto vozům pneumatiky Michelin Cargo XBib nebo XS. Na příslušné rozměry pneumatik mohou být přizpůsobeny také blatníky.

Návěs HD 550 je k dispozici s jednou ze čtyř variant podvozku. Nápravy mohou mít odpružení parabolické, což je standardní výbava, či na přání je možné provedení s pneumatickým odpružením, anebo potom podvozek s hydraulicky výkyvnými nápravami, který se již mnohokrát osvědčil v praxi. V úvahu připadá samozřejmě i podvozek, který si firma Krampe vyvinula vlastními silami, tedy s kloubovými výkyvnými nápravami s asymetrickým rozložením. Tato poslední varianta se vyznačuje nízkými nároky na tahový příkon traktoru.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 1/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down