13.01.2018 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Moderní návěsy pro transport řezanky

Nároky na dopravní techniku se stále mění a spolu s tím i výrobci provádí u svých strojů změny a inovace. Firma Claas má na trhu své transportní návěsy Cargos od roku 2015. Claas Cargos vyniká nejen robustní konstrukcí a velkým objemem ložné plochy, ale také komfortním ovládáním.

Důležitou vlastností dopravní techniky pro profesionální využití je její spolehlivost. Návěsy Claas Cargos jsou konstruovány pro dosažení značné stability, což platí i o rámu. Nástavba je vyrobena z plechu o tloušťce 8 mm a je na první pohled nápadná hustě uspořádanými sloupky. Trojice modelů Cargos 740, 750 a 760 nabízí objem ložné plochy na úrovni od 36,5 až do 51 m3.
Součástí nástavby mohou být dva rozdružovací válce, které jsou poháněny mechanicky od kloubového hřídele, procházejícího pod podlahou vozu. Pro vyprazdňování slouží podlahový dopravník se čtveřicí pevných a silných řetězů. Jeho pohon je dvourychlostní.
U návěsů Cargos 700 má řadu variant i podvozek, ať jako tandemový nebo s trojicí náprav. Může být vybaven náběžným nebo elektronicky ovládaným nuceným řízením; co se týká odpružení, základem je mechanické odpružení pomocí parabolických pružin, případně doplněné hydraulickým vyrovnáváním. Nejkomfortnějším řešením je hydraulické odpružení.
Cargos v komfortní variantě je vybaven hydraulicky výkyvnou ojí. Ta může být v provedení se zatížením 3000 nebo 4000 kg a na přání doplněna o hydraulické odpružení. Možnost zvednutí či spuštění přední části návěsu pomocí oje dovoluje jeho vhodné polohování při všech činnostech, ať se jedná o jízdu po silnici, jízda za řezačkou či vedle ní nebo vykládání hmoty. Polohu vozu může ovládat z kabiny traktoru obsluha, anebo to umí i automatika. Řidič si může do paměti v terminálu uložit čtyři polohy návěsu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down