20.01.2018 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové off-road návěsy s optimalizovanou hmotností

Na mezinárodním veletrhu Agritechnica vystavovala svou dopravní techniku také firma Krampe. Jednalo se jak o známé traktorové návěsy, tak i o techniku s objemem větším. Každého návštěvníka zaujal na první pohled návěs KS 950 offroad ve spojení s automobilovým tahačem výrobce MAN.

Příznivci strojů této německé firmy již z praxe znají sérii návěsů KS 900, osazených korbou, vycházející z korby u traktorových návěsů Big Body. Tato korba je vyrobena z oceli. Po úspěšném uvedení těchto návěsů do praxe uvádí firma Krampe nyní na trh novou řadu návěsů KS 950, která má vanu zhotovenou z hliníku. Představuje tedy variantu s optimalizovanou hmotností a zároveň i se zvětšeným přepravním objemem.

Předvedená souprava dokumentovala vhodnost návěsu Krampe KS 950 offroad do agregací spolu s automobilovými tahači, které se pohybují jak po zpevněných komunikacích, tak i mimo ně. Ve spojení s těmito tahači lze návěsy Krampe KS 950 využívat pro dopravu hnojiv, obilnin, siláže, řezanky, štěpky, okopanin či mnoha dalších materiálů. Jsou rovněž v provedení off-road, takže disponují zesílenými nápravami, na něž lze obout nízkotlaké pneumatiky s ráfkem o průměru až 30,5 palce.

Speciální nůžkový stabilizátor zabraňuje působení zkrutných sil mezi nástavbou a podvozkem při vyklápění nákladu a sklápění nástavby a zvyšuje stabilitu návěsu. Zadní stěna je hydraulicky ovládaná a osazena otvorem se šoupátkem pro vysypávání obilovin.

Velkou výhodou návěsů KS 950 firmy Krampe je technická příprava pro možnou maximální rychlost 80 km/h. Tak může být využita důležitá výhoda automobilových tahačů, a to je jejich rychlost. Vlastní hmotnost návěsu KS 950 činí pouze 7100–7800 kg a celková dovolená hmotnost 32 000 kg.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 3/2018.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down