Nové ovládací terminály firmy Claas

Precizní zemědělství není neznámým pojmem ani pro firmu Claas. Tento výrobce nabízí celou řadu produktů a systémů pro zvýšení efektivity práce svých strojů a pro zjednodušení jejich obsluhy. Výstižně jsou značeny zkratkou EASY, která zastřešuje všechny moderní elektronické systémy značky Claas.

V loňském roce uvedla firma Claas na trh jako novinku dvojici ovládacích terminálů pro satelitní navigační systémy. Jednodušší má označení S7 a jedná se o nástupce terminálu S3. Byl vyvinutý jako základní verze ovládacího terminálu pro všechny navigační systémy firmy Claas. Druhý nový terminál, Claas S10, nabízí navíc celou řadu přídavných funkcí.

Oba terminály podporují všechny způsoby navádění, které firma Claas ve svých navigačních systémech nabízí. V domečku je nově standardně zabudován dvoufrekvenční přijímač pro nejrůznější signály od Egnosu až po RTK. Díky tomu není nutné provádět montáž jiného typu antény v případě, že navigace bude pracovat s jiným korekčním signálem.

Ve standardu pracují terminály S7 a S10 se zdarma poskytovaným signálem Egnos. Zájemcům o signály Omnistar, Baseline a nebo RTK může být jejich příjem uvolněn.

Oba terminály se odlišují vhodným způsobem využití. Pro funkce řízení je správným řešením terminál S7. Pro toho, kdo plánuje využívání ještě dalších přídavných funkcí, je vhodným terminálem model S10, vybavený podstatně větší obrazovkou s úhlopříčkou 10,4 palce*

Více informací v časopise Mechanizace zemědělství 5/2015.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *