17.06.2023 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové pásové rypadlo o hmotnosti čtrnácti tun

Develon, dříve Doosan Construction Equipment, uvedl na trh nové pásové rypadlo DX140LC-7K o hmotnosti 14,6 tuny, které nahrazuje úspěšný model společnosti DX140LC-7. Přestože výkon a pracovní rozsah jsou stejné jako u předchozího modelu, nový stroj přináší mnoho vylepšení, která zvyšují bezpečnost, pohodlí obsluhy a dovolují snazší údržbu.

Mezi hlavní vylepšení DX140LC-7K patří lepší přístup za účelem údržby či bezpečnější přístup k horní nástavbě. Zdokonalení možností údržby zahrnuje lepší přístup k nádrži DEF a hadici pro doplňování paliva. Kromě toho má obsluha mnohem snazší přístup do motorového prostoru díky novým protiskluzovým schůdkům a zábradlí umístěnému za kabinou. Protiskluzové schůdky jsou chráněny a zajištěny novými dvířky na boční straně rypadla. 

Model DX140LC-7K má také nový design plochého krytu motoru, díky kterému se snížila maximální výška součástí krytu na zadní straně stroje z 1285,5 mm a 1320 mm na jednotných 1070 mm přes celou zadní část stroje. Obsluha má nyní mnohem lepší výhled, a to jak dozadu, tak na pravou stranu stroje. 

Uvnitř motorového prostoru byly provedeny změny, které usnadnily použití nového nižšího krytu motoru, včetně přemístění vývodového hřídele pro rotační čerpadlo z hlavního čerpadla na samotný motor. Byla tak zároveň umožněna optimalizace velikosti systému následného zpracování výfukových zplodin a snížení výšky tohoto systému.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down