04.01.2022 | 07:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové překládací návěsy

Od firmy Bergmann si lze zvolit různé modely překládacích návěsů. Jednonápravový vůz GTW 21 byl nahrazen novým modelem GTW 210 o shodném ložném objemu 21 krychlových metrů dle DIN.

Kromě toho firma Bergmann nahradila i dvojnápravový model GTW 25 novým typem GTW 300, jehož nástavba má zvětšený objem z původních 25 na 30 krychlových metrů. Překládací výkon dosahuje u obou návěsů 400 tun za hodinu a koncepce obou vozů je shodná. Přeložení zrna ze zásobníku překládacího návěsu GTW 210 zabere zhruba dvě a půl minuty, u návěsu GTW 300 se jeho 30 m³ přeloží přibližně za tři a půl minuty.

Nicméně přeci jen jednu zásadní inovaci v sobě nové překládací návěsy Bergmann mají. U starších návěsů GTW 21 a  25 se uváděl vyprazdňovací šnekový dopravník na dně návěsu do pohybu tak, že obsluha v kabině traktoru pomocí hydrauliky zapnula zubovou spojku. Nástupci již mají inovované řešení: zubová spojka již v návěsu není a po zapnutí zadní vývodové hřídele traktoru se roztočí jak překládací, tak i podávací šnek. Nad podávacím šnekovým dopravníkem je hydraulicky ovládaná stříška a prostřednictvím ní se reguluje výkon vykládání.

Další významná inovace spočívá v tom, že je možné si překládací návěs Bergmann objednat v provedení s děleným „Twin“ zásobníkem. Zásobník je rozdělen napříč ke směru jízdy příčkou na dvě. Jedna komora zásobníku tak může být využita pro osivo, druhá pro hnojivo. Potom jsou nad podávacím šnekovým dopravníkem dvě stříšky s nezávislým ovládáním. S takovým návěsem je možné vyjet na pole již při setí jařin a dovézt k secím strojům jak osivo, tak i hnojivo – při jedné jízdě na pole.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down