Nové převodovky i další výbava

Značka traktorů McCormick patří do nadnárodního koncernu Argo Tractors S. p. A., který pro své příznivce na mezinárodním veletrhu SIMA 2017 připravil atraktivní expozici. Díky silnému trendu k inovacím zvláště v oblasti střední a vyšší výkonové třídy mohl tento renomovaný výrobce představit novinky. Tou největší jsou nové motory i převodovky pro sérii McCormick X7.6.

Trendu nástupu traktorů se stále čistšími motory jde vstříc i koncern Argo Tractors. Díky tomu bude pět modelů řady X7.6 osazováno novými šestiválcovými motory Betapower, které splňují limity emisní normy stupeň IV. Naladěné jsou na jmenovitý výkon v intervalu od 150 do 226 k, a nově i na výkon 230 k u nového top-modelu, který má označení X7.690.

Podle osobních preferencí a převažujícího způsobu využití traktoru si každý zákazník může zvolit převodovku s řazením při zatížení (označení PS-Drive, pro traktory s výkonem do 230 k), anebo převodovku plynulou (označení VT-Drive, pro traktory s výkonem do 195 k). První varianta prošla důkladným přepracováním. Je tvořena pěti elektrohydraulicky řazenými skupinami s automatickým systémem spínání spojek pro šest při zatížení řazených stupňů. Regulaci chodu převodovky má na starosti speciální elektronické řízení.

Řidiči stačí nastavit otáčky motoru, a převodovka pak díky systému Smart APS (Smart AutoPowershift) automaticky zvolí tu nejvhodnější skupinu rychlostí. Série X7.6 kromě toho využívá systému Stop & Action, který umí aktivovat funkci spojkového pedálu po jednoduchém sešlápnutí brzdového pedálu. Díky tomu se převodovka PS-Drive nechá tak jednoduše ovládat, jako skříň s plynulou změnou převodového poměru. Ve společné expozici byly vystaveny také traktory Landini.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 4/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *