13.01.2018 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové prvky výbavy u návěsů

Návěsy Claas Cargos je možné vyrobit v jednoduchém provedení, anebo nově také s bohatou úrovní výbavy pro profesionální využití. V nejlepší výbavě s technologií Load Sensing mohou být všechny funkce návěsu ovládány komfortně přímo pomocí tlačítek. A to buď prostřednictvím ISOBUS terminálu v kabině, anebo s využitím aplikace EASY on Board taktéž na tabletu jak v kabině traktoru, tak i mimo ní. Důležitě funkce si také může obsluha přiřadit funkčním klávesám na joysticku či multifunkční páce traktoru, čímž lze v ovládání dosáhnout značné intuitivnosti.

Pro rok 2018 se možnosti výbavy opět rozšířily. V oblasti pneumatik nabízí firma Claas značný výběr, a je možné obutí do pneumatik s ráfkem o průměru až 30,5 palce. Tento rozměr 710/50 R 35 je k dispozici i pro podvozek tridem. Novinkou je možnost obutí do pneumatik značky BKT Ridemax o rozměru 710/50 R26,5 anebo R30,5.

V případě, že je podvozek návěsu v provedení s náběžným řízením, lze jej doplnit o zvedatelnou přední nápravu. U delších přejezdů se tak při zpáteční cestě snižuje opotřebení pneumatik na této nápravě. U naloženého návěsu lze zvednutím první nápravy také krátkodobě zvýšit úroveň dotížení traktoru pro zlepšení trakčních vlastností.

Návěsy Claas Cargos mohou být vybaveny odolným zakrývacím zařízením pro bezpečnou přepravu nákladu po veřejných komunikacích. Ve středu návěsu má tento zakrývací systém dobrou úroveň překrytí a zároveň jsou i strany ložné plochy kompletně uzavřené. Zakrývací plachta je ovládána pomocí jednoho dvojčinného okruhu traktoru.

Při práci v noci ocení každý uživatel návěsu možnost jej osadit účinným LED osvětlením. Oproti dosavadnímu dosahuje nový koncept o 60 procent vyšší svítivosti při sníženém příkonu o dvacet procent.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down