Nové rotační brány pro vysokou výkonnost

Na velké zemědělské podniky či poskytovatele služeb firma Kuhn cílí také se svými novými modely rotačních bran ve sklopném provedení HR 6040 R a HR 8040 R. S pracovním záběrem šest, resp. osm metrů umožňují zvýšit produktivitu práce při využití traktorů vyšší výkonové třídy. Jak po orbě, tak i po mělkém kypření, při podzimním zpracování půdy či na jaře, v suché nebo mokré půdě dokážou tyto rotační brány připravit odpovídající seťové lůžko.

Stroj je opatřen trojicí převodovek. Jakmile by došlo k tomu, že by teplota oleje v kterékoli z nich překročila určitou hranici, anebo zareaguje jakákoli přetěžovací spojka, obdrží obsluha v kabině traktoru výstražné upozornění. A to na malém ovládacím terminálu.

Konstruktéři věnovali velkou pozornost maximální spolehlivosti stroje – tomu, aby rotační brány mohly pracovat plynule i při dlouhodobém nasazení v obtížných podmínkách. Všechny komponenty, stejně jako pohon (tj. závěs, hlavní a postranní převodovky, pohony rotorů, kloubové hřídele) mohou dlouhodobě přenášet točivý moment od traktorů s výkonem motoru 460, respektive 500 k u většího modelu HR 8040 R.

Výrobce udává možný výkon na úrovni až 100 hektarů za den. Přitom má velký význam velký pracovní záběr, ale současně lze nové rotační brány snadno adaptovat rozličným půdním podmínkám. Tím se optimalizuje plošná výkonnost a zlepšuje kvalita přípravy půdy. Centrálním prvkem je možnost z kabiny traktoru hydraulicky přestavovat výšku urovnávací lišty.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství 5/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *