30.04.2022 | 04:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové rychlé a výkonné manipulátory

Další novinka výrobce JCB pro letošní sezónu je z oblasti teleskopických manipulátorů. Loadall 542-70 AGRI Pro představuje stroj s unikátním spojením výkonu a točivého momentu, akcelerace, vysoké maximální pojezdové rychlosti a výkonného hydraulického systému. S výkonem motoru 173 k a rychlostí až 50 km/h nabízí velkou produktivitu.

542-70 AGRI Pro je novou vlajkovou lodí manipulátorů Loadall – je to nejrychlejší a nejvýkonnější manipulátor, jaký firma JCB kdy vyrobila. Dokáže posunout manipulaci s materiálem na novou úroveň. Vedle své kabiny má čtyřválcový motor JCB DieselMAX se zdvihovým objemem 4.8 l. Motor je naladěn na výkon 129 kW, tj. 173 k a točivý moment 690 Nm. Výkon motoru je na podvozek přenášen přes převodovku JCB DualTech VT. Tato unikátní skříň, vyvinutá přímo pro manipulátory, umí fungovat jako převodovka plynulá, kdy při nižších rychlostech se takto dociluje přesného ovládání pojezdu, a při vyšších rychlostech pak jako mechanická, tedy s vysokou účinností.

Ve spojení výkonnějšího motoru a převodovky DualTech VT se dociluje vyšší tlačné síly nového manipulátoru a vyšší produktivity na silnici. To je možné také díky zvýšené maximální rychlosti 50 km/h. Robustnost manipulátoru podtrhují nové heavy duty nápravy a pneumatiky o šířce 500 mm na zesílených ráfcích. Trakci v obtížných podmínkách, jako je vlhká půda na poli či řezanka na silážním žlabu, umí zlepšit nový management pohonu všech kol.

Nový Loadall 542-70 AGRI Pro bude ještě produktivnější také díky rychleji fungujícím hydraulickým funkcím. Je to umožněno výkonným pístovým čerpadlem o průtoku 160 litrů za minutu. Nárůst výkonnosti hydrauliky oproti stávajícím modelům dosahuje čtrnácti procent. A lepší bude i úroveň pohodlí pro obsluhu, protože nová kabina se montuje k rámu pomocí pryžových silentbloků. Tak jsou účinněji tlumeny vibrace a nárazy od podvozku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down