21.11.2023 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové silné traktory a automatizace získaly prestižní ocenění

Mezinárodní odborná porota udělila na veletrhu Agritechnica jak nové řadě Xerion 12 od společnosti Claas, tak konsorciu Autonomy 3A - ADVANCED AUTOMATION & AUTONOMY ocenění Farm Machine 2024. Jen o několik dní dříve byl Xerion 12.650 Terra Trac jmenován traktorem roku 2024.

Nová řada tahačů Xerion 12 byla jedním z velice přitažlivých exponátů předního světového veletrhu zemědělské techniky Agritechnica 2023 v Hannoveru. Traktor s vysokým výkonem od společnosti Harsewinkel získal již druhé mezinárodní ocenění v řadě. Po ocenění Traktor roku 2024 byla výkonná a efektivní vlajková loď traktorů Claas nyní také oceněna cenou "Farm Machine 2024" v kategorii velkých traktorů.

Potvrzení inovativního přístupu

"Jsme ohromeni, že po 25 letech působení Xerionu na trhu získala vize Helmuta Claase také toto prestižní ocenění," vysvětluje Dr. Martin von Hoyningen-Huene, technický ředitel skupiny Claas, odpovědný za divizi traktorů a nářadí. "Toto ocenění a titul Traktor roku 2024 patří celému produktovému týmu v oblasti vývoje, marketingu a prodeje. Po mnoha mimořádně pozitivních ohlasech zákazníků na uvedení na trh obě ocenění působivě potvrzují inovativní přístup traktoru a jsou dalším důkazem jeho četných nepochybných technických a ekonomických argumentů."

S modelem Xerion je společnost Claas již 25 let jedním z technologických tahounů ve výrobě velkých traktorů v mezinárodním měřítku. Série Xerion 12 je se svou koncepcí nízkých otáček motoru 2.0 v této třídě traktorů jedinečná. Unikátní je také plynulá převodovka Cmatic s maximální rychlostí až 50 km/h (Terra Trac: až 40 km/h), dále je traktor charakteristický pracovní hydraulikou s průtočným množstvím až 537 l/min a nově vyvinutými trojúhelníkovými pásy Terra Trac s tlumením nárazů. Nová je také prostorná kabina se širokým výhledem do všech stran a čtyřbodovým odpružením. Traktor má extrémní nosnost a přesné řízení díky průběžnému rámu se dvěma řiditelnými nápravami.

S osvědčenou koncepcí pohonu všech kol

Zachována zůstává koncepce pohonu všech kol s vyváženým rozložením hmotnosti v poměru 50 : 50 na obě nápravy. Obsluze při práci pomáhají asistenční systémy řidiče a optimalizace procesů Cemos. "Trakční účinnost byla vždy pevně zakotvena v DNA našich traktorů," vysvětluje Dr. Martin von Hoyningen-Huene. "S řadou Xerion 12 jsme vzali dobře známé silné stránky, které oceňují zákazníci Xerion po celém světě, dále jsme je rozvinuli a zkombinovali s více než 25 lety zkušeností s vývojem a výrobou pásových podvozků Terra Trac do silného a přesvědčivého celkového konceptu."

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down