22.03.2017 | 03:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové sklopné zařízení pro zakrytí stropu

V následujících letech je pravděpodobné, že v mnoha evropských zemích začne platit nařízení o tom, že se náklad, jako například kukuřičná siláž, nesmí v průběhu transportu dostat z návěsu na silnici. Při plném využívání ložného objemu dopravní techniky lze tomuto stavu předcházet tak, že se náklad před každým vyjetím z pole na silnici zakryje. Zvláště u dlouhých návěsů nebo přívěsů však není manipulace se zakrývací plachtou jednoduchou záležitostí.

Proto firma Krampe, uznávaný specialista v oblasti dopravní techniky, přichází s řešením, orientovaným jako tradičně na provozní spolehlivost a jednoduchost ovládání. Promyšlené zařízení pro zakrytí nákladu řidič ovládá z kabiny traktoru bez toho, aby z ní musel vystupovat. Kryty od výrobce VBK covering jsou sklopné po stranách návěsu a jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu. Společně fungují jako spolehlivé zastřešení ložné plochy, s nímž lze po naplnění návěsu provést jeho zakrytí rychle a bezpečně.

Kryty jsou vyplněny síťovinou a mohou být ovládány pohodlně z kabiny traktoru. Otevření, respektive uzavření obou polovin probíhá hydraulicky a zabere zhruba patnáct sekund.

Oba pohony pro ovládání zakrývacího zařízení jsou montovány přímo na čelní stěnu návěsu. Jejich součástí je standardně i zabezpečovací zařízení, které slouží k tomu, aby se zadní stěna návěsu Krampe mohla otevřít až tehdy, když je zakrývací zařízení otevřené.

Přitom ani po montáži sklopné střechy není překročena přípustná hodnota celkové šířky návěsu 2,55 m. Síťové zakrytí je uchyceno ve stabilním rámu, a disponuje funkcí expandování, kdy se dokáže automaticky přizpůsobit nákladu, i když tento „má čepici“ a je tedy vyšší, než bočnice návěsu.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down