Nové speciální traktory s vysokým komfortem

Jaro 2018 přináší nejen neobvykle vysoké teploty, ale také dobrou zprávu pro všechny příznivce traktorů Same – jejich výrobce představil úplně novou generaci speciálních traktorů. Stalo se tak v jejich rodné zemi, přímo uprostřed rodinného vinařství, zaměřeného na produkci šumivých vín z výměry sedmdesáti hektarů vinic. Redakce byla přitom.

Odcestovat za novými traktory do středu Itálie stálo za to. Rovněž tak zákazníci – vinaři a sadaři s nejvyššími nároky – při koupi nového traktoru přinejmenším nebudou zklamaní. Nároky uživatelů na úroveň komfortu traktorů stále stoupají a inženýři Same v tomto ohledu vychází vstříc. Dali si hodně práce a kromě ostatních celků vyvinuli také novou kabinu.

Vývoj nových speciálních traktorů trval pět a půl roku. Na jeho začátku byl list bílého papíru. Kam vývoj směřovat, si řekli zákazníci z různých zemí Evropy v průběhu prvotní dotazovací akce výrobce.

Rozhovory s vinaři a sadaři, kteří užívají traktory dosavadních generací, přinesly zajímavé výsledky a užitečné podněty. Také vinohradnictví a sadařství se v poslední době potýká s nedostatkem kvalitních pracovních sil. Proto u pěstitelů převládal požadavek na to, aby nové traktory dokázaly vykonávat více pracovních činností zároveň. Předpokladem toho je hydraulický systém o adekvátním výkonu. Protože ale i závěsné stroje pro speciální traktory se vyvíjejí, bylo třeba vyřešit otázku, kolik vnějších okruhů hydrauliky a jaké mají být v které části traktoru?

Nové traktory s označením Same Frutteto S CVT mohou mít dohromady až devět vnějších okruhů.

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2018.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *