17.06.2022 | 09:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové středisko na jihu Čech

Koncem května otevřela společnost CIME Pelhřimov nové středisko ve Veselíčku na Písecku. Během tří dnů si více než 200 návštěvníků prohlédlo nejen moderní prostory a servisní zázemí, ale také vyspělou manipulační techniku. Počínaje teleskopickými manipulátory Merlo, přes nakládače Schäffer či čelní nakládače MX a konče těžkými kolovými stroji Hyundai. Společnost jim dělaly traktory Massey Ferguson, technika na sklizeň pícnin Kuhn a stroje na zpracování půdy Agrisem či SLY. K vidění byla i další technika renomovaných značek.

Nové středisko ve Veselíčku nahradilo oblastní středisko společnosti CIME Pelhřimov v Mirovicích.

Mirovické středisko vniklo v roce 2013 ze dvou důvodů. Jednak mělo posílit obchod s technikou „made in CIME“ v daném regionu, jednak zaručit u dodaných strojů kvalitní servis a rychlé dodávky náhradních dílů. A to se zpočátku dařilo. V nabídce mělo základní sortiment strojů jako mateřská společnost, navíc tamním zemědělcům dodávalo moderní techniku jiných značek, ať už na zpracování půdy nebo sklizeň pícnin, kterou požadovali nebo jim ve strojovém parku chyběla. Jak však překvapivě narůstal počet dodaných strojů, přestávalo vyhovovat malé servisní zázemí tvořeném dvěma „garážemi“ i sklad náhradních dílů. Během krátké doby začalo být obchodní a servisní středisko v Mirovicích malé, přitom rozšířit jeho prostory uvnitř městské zástavby nebylo možné.

„Abychom si i na jihu Čech udrželi pověst velice solidního obchodního partnera, začali jsme se poohlížet po jiném místě především s větším servisním zázemím, které by nahradilo malý dvůr s malou dílnou v Mirovicích,“ řekl týdeníku Zemědělec Ing. Petr Scherhaufer ze společnosti CIME. „Obzvlášť, když požadavky na kvalitní servis s moderní diagnostikou rostou, a navíc začal převládat servis v našich dílnách nad opravami u zákazníků. Věděli jsme, že je ve Veselíčku prázdný moderní areál po firmě STAKO, která po nešťastné události majitele zanikla. Nějakou dobu se vyřizovala pozůstalost a pak šel areál do dražby, v níž jsme uspěli. A letos v lednu jsme se stali novými majiteli celého objektu.“*

Celou reportáž naleznete v Zemědělci. č. 25.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down