Nové stroje pro klasické i přesné setí

Jednou z velkých novinek firmy LEMKEN letošního roku jsou pneumatické secí stroje Solitair 25 a přesné secí stroje Azurit. Systémy pro zakládání porostů posouvají tyto stroje do nových dimenzí. Byly také v plné kráse prezentovány v expozici firmy LEMKEN na veletrhu SIMA.

Jasným rozpoznávacím znakem je nově koncipovaný zásobník osiva, vyrobený z plastu, o objemu 3000 l. Každé dávkovací ústrojí má samostatný pohon pomocí elektromotoru a otáčky výsevních válečků lze podle potřeby plynule měnit.

Pokud se používá zásobník osiva pro uložení hnojiva, otáčí se komorová kola obráceně, aby se zamezilo opotřebení stěrek osiva. Ventilátor se skládá jen z jednoho lopatkového kola z ušlechtilé oceli, má sníženou potřebu hydraulického příkonu a výrazně nižší hlučnost. Nová generace strojů Solitair 25 je standardně vybavena dvoukotoučovými secími botkami botky OptiDisc nebo OptiDisc M, které využívají zavěšení pomocí paralelogramu a dovolují vysoké hodnoty přítlaku. Jsou schopné udržovat konstantní hloubku setí i za vyšších pojezdových rychlostí.

Solitair 25 je jako správný moderně koncipovaný secí stroj standardně vybaven vypínáním a zapínáním dílčích záběrů secí lišty. Je to umožněno tím, že každý tento záběr má své vlastní dávkovací ústrojí.

Při setí s novým přesným secím strojem Azurit slouží centrální zásobník pro uložení zásoby hnojiva pro hnojení pod patu. Svůj nový přesný secí stroj Azurit firma LEMKEN prezentovala také. A to se zdůrazněním výsevních jednotek DeltaRow; každá jednotka ukládá dva paralelogramově uspořádané dílčí řádky s roztečí 12,5 cm. Tím mají jednotlivé rostliny k dispozici o 70 % více prostoru, takže mohou být lépe zásobovány vodou a živinami.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *