29.03.2024 | 06:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové svinovací lisy značky Kubota

Příznivci značky Kubota si mohou ke svému traktoru Kubota pořídit také sklizňovou techniku ve shodných barvách, včetně svinovacího lisu. Nejnovější svinovací lisy BV5160 Plus a BV5200 Plus jsou využitelné všestranně. Nové modely se pyšní celou řadou vylepšení, která ještě dále zlepšují výkonnost a usnadňují údržbu.

Modernizace začíná již u sběrače. Sběrač se šířkou 220 cm využívá zdvojené vodicí dráhy a pracuje s pěti řadami prstů. Nově jsou prsty sběrače prodloužené a pro ještě větší čistotu sklízeného materiálu má sběrač rozšířené stěrky, které účinněji odvádí případné nečistoty zpátky na pozemek. O pohon sběrače se starají nové a velmi kvalitní HBC řetězy; to samé platí o pohonu pěti širokých nekonečných řemenů variabilní lisovací komory. Hlavní pohon obou těchto celků je dělený.

Velká slisovanost balíků

Lisy Kubota série BV Plus dosahují značné slisovanosti balíků, což je výsledek působení systému Intelligent Density 3D. Ve třech zónách balíku si může uživatel nastavit požadovanou úroveň slisování.

V závislosti na tom, jaký materiál bude s lisem Kubota řady BV převážně sklízen, si zájemce může zvolit jedno ze dvou druhů řezacího ústrojí -  SuperCut-14 anebo SuperCut-25. 14, resp. 25 nožů má vždy samostatné jištění. Řezání SuperCut-25 disponuje skupinovým řazením nožů (0/12/13/25). Dno řezacího ústrojí lze paralelně vyklopit.

Technologie PowerBind s přímým zavedením sítě pak zaručuje rychlé a vysoce spolehlivé zavinutí hotových balíků do sítě. Výhodou je také nízká nakládací výška.

Šikovná automatika pomáhá

Nové svinovací lisy Kubota BV5160 Plus a BV5200 Plus mají standardně ovládání pomocí ISOBUS a všechna nastavení se provádějí z kabiny traktoru. Lisy umějí také vysílat povely na traktor v rámci funkcionality TIM, úkony od zastavení traktoru až po vyklopení hotového balíku na pole a uzavření lisu pak mohou probíhat automaticky.

Více informací v Mechanizaci zemědělství.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down