30.11.2022 | 06:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové systémy u traktorů McCormick

Italský koncern Argo Tractors měl na mezinárodním veletrhu EIMA 2022 v Bologni velkou expozici. Koncern sdružuje pod svými křídly značky McCormick, Landini a Valpadana. Traktory prvních dvou značek vznikají na bázi platformové výroby, což znamená, že mají řadu dílů společnou. Nicméně v mnoha ohledech se od sebe i odlišují, a to nejenom v barvě.

Na příznivce značky McCormick čekala bohatá výstava všech typů traktorů, od speciálních provedení až po velké modely řady  X8-VTDrive. Traktory ukrývaly také zajímavé novinky.

Smart Power Zero je  systém, podobný pomocníku pro rozjezd Hill Holder u osobních automobilů. Smart Power Zero umožňuje v jakémkoli svahu,  jakmile  je aktivní systém McCormick VT-Drive, udržet traktor nehybný  až do sešlápnutí nožního plynu anebo  stlačení joysticku VT EasyPilot. Dvojitá výhoda: na jedné straně  nový systém Smart Power Zero komunikuje s  brzdovým systémem přívěsu, což umožňuje brždění přívěsu, i když obsluha traktoru zrovna nepůsobí tlakem na brzdové pedály či brzdí soupravu pomocí joysticku. Nový systém tak efektivně zvyšuje bezpečnost obsluhy. Na druhou stranu usnadňuje  manévry přiblížení k závěsnému stroji během jeho agregace.

Eazygrip: lepší komfort, spolehlivost a úspora paliva

Mezi  aplikace, které dále zlepšují  výkon univerzálních kolových traktorů McCormick, patří EazyGrip:   systém  monitorování a centrálně ovládané změny tlaku vzduchu pneumatik. Nový systém lze ovládat pomocí  ISOBUS na obrazovce ovládacího terminálu. Inovativní řešení, které umožňuje  nastavit   požadovaný tlak při  přechodu od silniční dopravy k práci v terénu a opačně.  McCormick EazyGrip se dokáže automaticky zastavit poté, co tlak vzduchu v každé jednotlivé pneumatice dosáhne přednastavené úrovně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down