Nové technologie na osvědčených základech

Co si lze představit, když se řekne dobře udělaná klasika? Stroje, které budou i za obtížných podmínek pracovat spolehlivě a s vysokou kvalitou. Přesně to platí o technice firmy LEMKEN. V konstrukci strojů pro zpracování půdy tkví dlouholeté zkušenosti tohoto výrobce, který se ale zároveň nebojí otočit zaběhlou praxi o devadesát stupňů a vykročit úplně novým směrem. Jasným důkazem silného sklonu k inovacím jsou nové secí stroje Solitair 25.

Tyto stroje lze právem považovat za úplně novou generaci pneumatických secích strojů LEMKEN. Zákazníkovi přinesou všechny doposud osvědčené prvky ve spojení s novými systémy. Zvládnou výsev všech druhů plodin, včetně kukuřice či slunečnice, pro které je možné úzkořádkovou výsevní lištu zaměnit za jednotky pro přesné setí Azurit. Dovoluje to standardizované připojovací rozhraní; centrální zásobník pak slouží k uložení hnojiva. K nastavení a ovládání jednotek Azurit v takovém případě slouží ovládací terminál secího stroje.

Výsev kukuřice lze spojit s přípravou půdy pomocí vhodného nářadí, kterým bývá často kombinátor Kompaktor. Secí kombinace Kompaktoru a Solitair 25 s jednotkami Azurit pak provádí precizní přípravu seťového lůžka a výsev při jednom přejezdu, čímž se na maximum využívá období s vhodným počasím a efektivně omezují přejezdy po pozemcích. Zároveň se tímto způsobem i zvyšuje využitelnost secího stroje Solitair 25 a období, kdy je na jaře intenzivně využíván, se prodlouží.

Řada zemědělských podniků v současnosti přistupuje k pěstování meziplodin. Na jaře je pak zapotřebí vymrzlé porosty zapravit do půdy (pokud možno bez zbytečných ztrát vláhy). Vhodně to dokáží zabezpečit talířové podmítače firmy LEMKEN.

Více informací ve Farmáři č. 1/2018.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *