07.04.2015 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové teleskopické manipulátory

V letošním roce zahájila česká pobočka společnosti Linde Material Handling, předního evropského dodavatele manipulační techniky a skladových řešení, prodej teleskopických manipulátorů TAURULIFT značky AUSA. Ty jsou díky své kompaktní a zároveň robustní konstrukci vhodné pro manipulaci ve stísněných prostorech, nabízejí ale i široké využití pro živočišnou a rostlinářskou výrobu, stavebnictví či údržbu veřejných zelených ploch a komunikací.

Linde Material Handling Česká republika nabízí sortiment značky AUSA již několik let, aby doplnila své portfolio manipulační techniky Linde o stroje určené právě pro takové specifické aplikace.

Teleskopické manipulátory AUSA TAURULIFT jsou stroje kompaktních rozměrů určené pro použití v zemědělství, stavebnictví, ale i v komunální údržbě komunikací a zeleně. Jejich nasazení je vhodné i při manipulaci se zbožím a materiálem, výškových a zemních pracích, odklízení sněhu a úklidu veřejných ploch a v dalších oblastech lehkého a středně těžkého průmyslu. Jedná se o stroje s nízkou průjezdnou výškou a malým poloměrem otáčení vhodným pro práci ve stísněných prostorách, jako jsou například stáje, malé skladové prostory či prostranství, kde není možné použít techniku větších rozměrů.

Kompaktní řešení pro každou situaci

Teleskopické manipulátory AUSA TAURULIFT jsou k dispozici ve třech produktových řadách s nosnostmi 1350 až 3000 kilogramů a zdvihem čtyři  až sedm metrů.

Řada TAURULIFT T144H PLUS je nejmenší z rodiny manipulátorů AUSA. Svojí výškou 1942 mm, délkou 2663 mm a šířkou pouhých 1410 mm jsou manipulátory této řady vhodné do těch nejstísněnějších prostor, kde bylo možné se obvykle pohybovat pouze se smykem řízenými nakladači. V porovnání se smykem řízenými nakladači však umožňuje manipulátor AUSA TAURLIFT T144H PLUS zdvihat náklad až do výše čtyř metrů a díky řiditelné zadní nápravě vykazuje i nižší opotřebení pneumatik. Zadní řiditelná náprava poháněná dvěma hydromotory zajišťuje vynikající manévrovatelnost. Pod kapotou se nachází spolehlivý naftový motor Kubota V 1505 s výkonem 23 kW. Přenos síly z motoru na kola je řešen hydrostatickým pohonem. I přes malé rozměry stroje je kabina dostatečně prostorná a pohodlná i pro déletrvající obsluhu stroje. Celková hmotnost stroje 2400 kilogramů umožňuje jeho přepravu pomocí automobilového vleku s dostatečnou nosností.

Kromě tradičního využití v zemědělství při práci ve chlévech a dalších činnostech spojených s živočišnou výrobou najde TAURULIFT T144P uplatnění i v zelinářství, zahradnictví, ale i v údržbě veřejných prostor. Je tak vynikajícím víceúčelovým pomocníkem nejen pro zemědělce, ale i pro obce a města.

Robustnější manipulátory

Další řadu představují manipulátory TAURULIFT s T204H s nosností 2000 kilogramů a maximálním zdvihem 4,2 metru a TAURULIFT T235H s nosností 2300 kilogramů a zdvihem pět metrů. Přestože jsou manipulátory této řady proti řadě TAURULIFT T144H PLUS výrazně robustnější, jejich celková šířka 1595 mm, výška 2030 mm a vnější poloměr otáčení 2877 mm umožňují jejich použití ve stísněných prostorách a navíc tato řada splňuje požadavky na vyšší nosnost. Pohon všech čtyř kol zajištuje hydrostatická převodovka poháněná naftovým motorem Kubota V2403 s výkonem 37 kW. Tři režimy řízení kol obou náprav manipulátoru jsou v této kategorii teleskopických manipulátorů standardem. Prostornou a pohodlnou kabinu lze doplnit další výbavou, která činí obsluhu stroje ještě komfortnější.

Poslední řadou je manipulátor TAURULIFT T306H s nosností 3000 kilogramů a zdvihem šest metrů a TAURULIFT T307H s nosností 3000 kilogramů a zdvihem sedm metrů. Přestože se jedná o největší manipulátor z rodiny manipulátorů AUSA TAURULIFT, řadí se díky své výšce 2070 mm, šířce 2015 mm a vnějšímu poloměru otáčení mezi nejkompaktnější manipulátory ve své třídě. Stejně jako předchozí řady TAURULIFT T204H a T235H je vybaven hydrostatickou převodovkou poháněnou motorem Kubota, tentokrát však modelem V3600T s přeplňováním a výkonem 62 kW. Tato řada se díky své robustnosti hodí pro použití v náročných podmínkách zemědělského provozu nebo stavebnictví.

Všechny řady jsou standardně vybaveny uzavřenou kabinou s topením a pracovním osvětlením. Na přání lze dovybavit manipulátor silničním osvětlením, ochrannou mříží čelního skla, rádiem, klimatizací a další výbavou pro komfortní obsluhu. Pracovní hydraulika je ovládaná pomocí pákového ovladače – joysticku s přepínači jednotlivých hydraulických funkcí a integrovaným přepínačem směru jízdy. Pracovní hydrauliku lze dovybavit standardně dalšími dvěma přídavnými hydraulickými okruhy, včetně okruhu pro pohon hydromotorů pracovních adaptérů. Manipulátory TAURULIFT jsou standardně vybaveny paletizačními vidlicemi a lze je dovybavit běžnými pracovními adaptéry odpovídajících parametrů, jako jsou standardní a velkoobjemové lžíce, drapáky na kulatinu, vidlice a čelisti na balíky, ale i sněhové radlice, zametací kartáče a zařízení, sypače, sněhové frézy a mnoho dalších.

Další užitečná mechanizace

Dalšími stroji AUSA dodávanými na trh společností Linde Material Handling Česká republika jsou terénní vysokozdvižné vozíky AUSA, které najdou uplatnění při manipulaci nákladu na venkovních a nezpevněných plochách. Může se jednat o sklizeň plodin, přípravu hnojiv a osiv a mnoho dalších činností v zemědělství nebo i ve stavebnictví či logistice.  Terénní vozíky AUSA jsou kombinací výkonnosti, bezpečnosti, rychlosti a kompaktní stavby. Dodávají se s nosností od 1,3 t do 5 t. Pohon pojezdu 4 x 2 nebo 4 x 4 se systémem FULLGRIP® umožňuje okamžitě připojit pohon zadní nápravy pouze na dobu nutnou pro překonání obtížného terénu a šetří tak pneumatiky zadní nápravy. Vozíky AUSA jsou vybaveny samosvorným diferenciálem na přední nápravě, širokým rozchodem kol, velkým průměrem terénních pneumatik, které zajišťují vynikající trakci a stabilitu při transportu materiálů na podmáčeném povrchu a v dalších obtížných terénech. Stejně jako teleskopické manipulátory TAURULIFT jsou čelní vysokozdvižné vozíky AUSA vybaveny spolehlivými motory Kubota. Modulární konstrukce, velká a komfortní kabina s ergonomicky a intuitivně umístěnými ovladači typu joystick přináší pohodlné ovládání a hlavně bezpečnou práci. Vpřed sklopná kabina umožňuje snadný přístup ke všem částem, které podléhají pravidelné údržbě.

Rychlé pořízení na leasing

Teleskopické manipulátory AUSA mají výborný poměr výkonu a pořizovací ceny. Stroje není nutné pořizovat do majetku společnosti. Nejčastěji je využíván operativní leasing, kdy je financování provedeno podle potřeb zákazníka, například je nastavena optimální délka splácení. Velkou výhodou nabídky financování od Linde Material Handling Česká republika je skutečnost, že například dlouhodobá spolupráce s ČSOB Leasing, leasingovou jedničkou na českém trhu, snížila administrativní náročnost pro zákazníky na minimum. To se například týká počtu potřebných dokumentů k uzavření leasingu jak manipulační techniky, tak dalších strojů a zařízení.“

Servis stroje

Teleskopické manipulátory AUSA TAURULIFT a terénní vozíky AUSA jsou vzhledem ke své jednoduché konstrukci velmi spolehlivé a vystačí si s celkově nenáročnou údržbou. Servis je dobře zajištěn techniky ze společnosti Linde Material Handling Česká republika na celém území ČR.

 

Ing. Jan Kulhánek

ČSOB Leasing

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down