Nové testovací a zkušební středisko

Společnost CLAAS rozšiřuje v Harsewinkelu testovací a zkušební kapacity pro vývoj nových zemědělských strojů a za tímto účelem zřizuje novou budovu. Do jejího dokončení, které je naplánováno na podzim roku 2018, by mělo být proinvestováno více než 15 milionů eur.

„Díky tomuto novému zkušebnímu středisku budou sloučeny zkušební laboratoře sídla v Harsewinkelu, zároveň rozšiřujeme naše kapacity a testování bude probíhat nezávisle na sklizni,“ vysvětluje Oliver Westphal, ředitel validace CLAAS. Nejrůznější podmínky, které panují při sklizni po celém světě na polích, je možné simulovat v testovacím centru a navíc je lze opakovat tak často, jak je potřeba. Tyto simulace pomáhají inženýrům včas posoudit výkonnost a spolehlivost strojů při procesu vývoje.

V novém středisku mohou být testovány komponenty sklízecích mlátiček, samojízdných řezaček a traktorů. „Testujeme výhradně funkce a životnost komponentů našich strojů, které jsou stále komplexnější a zároveň musejí splňovat stále více právních předpisů,“ vysvětluje Westphal. „Tok sklízeného materiálu strojem zde netestujeme, k tomu slouží jiná testovací zařízení.“

Nové testovací a zkušební středisko je z technického hlediska na té nejvyšší úrovni. „Pro testování komponentů pohonu využíváme namísto dieselových motorů silné elektrické pohony o výkonu 300 kW,“ dodává Ulrich Elfers, ředitel projektu výstavby.

Budova disponuje celkovou plochou kolem 8000 čtverečných metrů, z čehož je polovina k dispozici pro montáže, laboratoře a vlastní testování. V těsné blízkosti se nachází více než 200 pracovních míst pro testovací inženýry a vývojáře i další prostory pro zabezpečení chodu budovy.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *