13.07.2021 | 05:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Nové traktory Steyr při sklizni pícnin

Výrobce Steyr se v rámci koncernu CNH vyprofiloval do pozice prémiové značky. Jednoznačně to dokazují traktory střední výkonové třídy Absolut CVT. Konstrukce je shodná s předchůdcem, ale například software využívají tyto traktory nový a komfort obsluhy zlepšuje mnoho malých, ale užitečných detailů.

Kdo by si pomyslel, že v rámci platformové výroby koncernu CNH jsou traktory řady Absolut CVT identické s traktory Puma CVX značky Case IH, tak se mýlí. Obě modelové řady se od sebe odlišují.

Zajímavou cestou se vydali konstruktéři v rakouském Sankt Valentinu při zvyšování komfortu pro obsluhy. Využili zkušeností techniků z dceřiné společnosti FPT Industrial, náležející také do koncernu CNH Global a vyrábějící dlouhou dobu nákladní automobily, k tomu, aby vyvinuli vysoce účinné pneumatické odpružení kabiny u nových traktorů. Tento prvek nabízí traktory Absolut CVT úplně nově – ve standardní výbavě! Vpředu je kabina uložena shodným způsobem jako doposud, ale v zadních rozích jsou nově instalovány měchy. Podle prvních zkušeností funguje odpružení výborně a samočinně se přizpůsobí rozdílné váze řidičů.

Pohon je ale identický. Steyr Absolut CVT je poháněn šestiválcovým motorem FPT Industrial s objemem 6,7 l. Na základě různého naladění motoru je na výběr ze čtyř modelů – s maximálním výkonem 224 až 271 k. Motory se obejdou bez externí recirkulace výfukových plynů, přesto díky svému promyšlenému systému úpravy spalin splňují limity emisní normy Stupeň V.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down