Nové traktory zvýšily produktivitu a snížily náklady

Jedním z největších a nejznámějších výrobců vína v ČR je společnost Bohemia Sekt. Na jižní Moravě provozuje trojici středisek. V poslední době dochází v této skupině k rychlému rozvoji vinohradnictví a k meziročnímu nárůstu plochy vinic. V roce 2020 by celková výměra vinic měla dosahovat již 600 hektarů.

V současnosti jsou zakládány převážně vysoké vinice pro výrobu sektu. Přitom se daří udržovat počet 500 keřů na hektar. S rostoucí plochou vinic bylo zapotřebí reagovat na požadavky k vyšší produktivitě práce ve vinohradech. Dalším problémem, který se projevuje stále výrazněji, je nedostatek pracovních sil. Proto se vedení firmy rozhodlo k pořízení výkonné techniky.

Volba padla na traktory Fendt, které disponují výkonným hydrogenerátorem a nabízí i velký počet vnějších okruhů hydrauliky. Mohou proto pracovat s jakýmkoli druhem příslušenství s maximální výkonností. Veškeré funkce ovládá řidič z kabiny a traktor nemusí ani při otáčení do následující jízdy zastavovat, protože jeho hydraulický systém snadno zvládá pohon, ovládání a zvedání či spouštění příslušenství současně.

Od dubna roku 2017 pracují ve třech střediscích celkem čtyři nové traktory Fendt 209 F Vario se šířkou 144 cm. V provozu se ukazují jako zcela spolehlivé, a dále také s velmi nízkou spotřebou paliva. S jedním naplněním nádrže vydrží bez problému pracovat i v prodloužené směně, a to i v agregacích s mulčovači či s rosičem, které jsou energeticky nejnáročnější. Všechny traktory mají odpruženou přední nápravu, která přispívá k vyššímu komfortu řidiče při přejezdech i při práci na poli a také k vyššímu tahovému výkonu díky tomu, že poháněná kola jsou trvale v kontaktu s půdou. Za jízdy přes nerovnosti je traktor také stabilnější.*

Více informací v Mechanizaci zemědělství č. 7/2017.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *